Etiketa: protesta

Rumunët si në 1989. Por “pa plumba”. Kërkojnë dorëheqjen e qeverisë.
-Protesta ishte si ajo kundër Causheskut, por nuk kishte plumba- thanë protestuesit. Protesta më e madhe qytetare e rumunëve që nga rënia e diktatorit komunist Çaushesku, që ka filluar para gja...
Rumania si në 1989: Mijëra protestojnë kundër qeverisë majtiste. “Nuk duam të lëmë vendin tonë”- thonë.
Qeveria e fundit ka ardhur në pushtet para një muaj, por po përballet me protestën më të madhe që ka parë Rumania që në vitin 1989. “Jam optimiste për të ardhmen, prandaj jam këtu- tha Laura, n...
Partia Demokratike shpall “stinën” e protestave, fillon më 18 shkurt, një muaj para festës pagane.
Kryesia e Partisë Demokratike ka marrë vendimin për nisjen e protestave kundër qeverisë dhe për zgjedhje të lira më 18 qershor. Kjo koincidon një muaj para festës pagane te Ditës së Verës. Prot...
George Sorros qëndron pas protestave anti- Trump në Amerikë
(FOTO: Pllakat me portretin e George Sorros dhe pas tij protestues të tij,  marrw nga "The FREETHOUHGTPROJECT.COM) Washington, D.C. – Lëvizja  “MoveOn.org” e miliarderit George Sorros zbulohet ...
“Protestat profesionale” kundër Trump bien në dhunë
Nata e dytë e protestave në Shtetet e Bashkuara kundër zgjedhjes së presidentit Trump kanë rënë në veprime të dhunshme në Portland, Oregon- njofton BBC. Policia deklaroi se ka arrestuar 29 prot...
Protestues të Majtë në New York teksa po kryhet kalimi paqësor i pushtetit në duar të Donald Trump
(FOTO: Pamje nga protestat në New York) Ditën që Donald Trump bëhet President i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, 2000 votues të majtë janë mbledhur në New York  dhe po protestojnë në pritje të...
Protesta në Amerikë pas zgjedhjes së Trump si President
  (FOTO: Protesta në New York, mijëra votues anti- Trump kaluan natën në rrugë) Mijëra protestues kanë dalë rrugëve në disa qytete të Shteteve të Bashkuara dhe po protestojnë kundër zgj...
Kapuçonet e zeza: Polaket fituan betejën, jo luftën!
  Ndonëse qeveria polake u tërhoq për ndalimin thuajse total të abortit, kjo e drejtë e grave në Poloni mbetet e brishtë përballë presionit të kishës katolike që intensifikohet përditë… kë...
Qytetarët në protestë, mediat i bojkotojnë; i drejtojnë kamerat te “sukseset” e kryeministrit
Në Bulevardin e Madh të Tiranës po zhvillohet një protestë e mijëra qytetarëve kundër ligjit të qeverisë për importimin e plehrave; por ekranet televizive të vendit nuk kanë asnjë kamera këtu. Të ...
Shoqëria Civile korrekton ambasadën e SHBA në Tiranë
  Më herët, Ambasada e SHBA me anë të një mesazhi ka informuar gjithë qytetarët amerikanë që jetojnë në Tiranë për protestën e nesërme. Në mesazhin e Ambasadash thuhet se qytetarët duhe...
Faqja 22 prej 23« E para...10...1920212223