Etiketa: shba

Parlamenti Europian lufton kundër emërimit të Ted Malloch si Ambasador i SHBA
(FOTO: Ted Malloch)/ Zyrtarët Europian po shënojnë një fushatë të paprecedentë për bllokimin e emërimit të supozuar të Ted Malloch si ambasador i Shteteve të Bashkuara në Bashkimin Europian (BE...
Shtetet e Bashkuara sot me vëmendje në Tiranë. Kush është Dana Rohrabacher?!
(FOTO: Dana Rohrabacher, kongresmen)/  Me gjithë thëniet konspiracioniste të përhapura me qëllim të keq pas fitores së Trump, sikur Amerika nuk e ka ë vëmendjen në Ballkan e në Shqipëri, e vërt...
Kina shumë e kënaqur me bisedën “ekstremisht të përzemërt” Trump-Xi .
Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka afirmuar te homologu i tij në Kinë ,  Xi Jinping, mbështetjen e tij për politikën “Një Kinë, kur kanë folur në telefon, një bisedë që Shtëpia e B...
SENATI KONFIRMON SESSIONS SI PROKUROR I PËRGJITHSHËM, DËSHTOJNË DEMS
  (FOTO: Betohet Jeff Sessions, Prokuror i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara)/ Senati i SHBA votoi  Senatorin Jeff Sessions, R-Ala., si Prokurorin e Përgjithshëm të SHBA me 52 vota p...
Nikki Haley, ambasadore e SHBA, kundër Trump për largimin nga Kombet e Bashkuara
-Ambasadorja e re nuk bie dakord me disa në Kongres, Trump- Me disa pjesëtarë të Kongresit që kërkojnë largimin e SHBA nga Kombet e Bashkuara dhe me presidentin Trump që shpall shkurtime në kua...
Mattis: SHBA nuk i ndryshon politikat ndaj Kosovës, NATO do të qëndrojë.
(James Mattis, sekretar i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara).  Sekretari i ri i Mbrojtjes, James Mattis, në një dokument drejtuar Senatit amerikan, ka njoftuar se SHBA nuk do të ndryshojnë poli...
Trump në konferencë me Inteligjence: Sulmi kibernetik, “absolutisht asnjë efekt” në rezultatin e zgjedhjeve!
(FOTO: Donald Trump në një briefing dje me Inteligjencën e SHBA)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump vlerësoi se sulmi kibernetik “nuk ka absolutisht efekt” në rezultatin e zgjedhjeve, pas një ...
Çfarë tha Putin në urimin për Trump?! VIDEO
Sipas  amerikanes  “Liberty Writers News”, Putin ka thënë se Hillary kërkonte të shkaktonte Luftë Botërore. Pas kësaj ai thotë “Zoti e bekoftë Trump që e mbajti (Hillary-në) jashtë kësaj skene. ...
Shinzo Abe dhe Barack Obama priten në Pearl Harbor
  (Foto: Kryeministri japonez Shinzo Abe në National Memorial Cemetery of the Pacific më 26 dhjetor 2016 në Honolulu)./ Kryeministri japonez Shinzo Abe shon sot, e martë 27 dhjetor në P...
Loretta Lynch thotë se takimi me Bill Clinton ishte “dëshpërues”
(FOTO" Loretta Lynch, Prokurore e Përgjithshme e SHBA)/   Prokurore e Përgjithshme, Loretta Lynch tha të Dielën se është “e penduar” për bisedën në pistën e avionëve ku e takoi ish- pre...
Faqja 38 prej 43« E para...102030...3637383940...E fundit »