Etiketa: shba

Pse Serbia i kërkon ndihmë SHBA për ‘stabilizimin’ e Ballkanit?!
Senatori Amerikan, Ron Xhonson ka vizituar Serbinë ditët e fundit dhe ka mbajtur një takim me presidentin Vuçiç. Vucic i ka kërkuar ndihmë Amerikës ‘për stabilizimin’ e Ballkanit, por nuk ka thënë...
Efektet e votës sonë në OKB kundër SHBA/ Ivica Daçiq: Shtëpia e Bardhë ka më shumë mirëkuptim mbi Serbinë
-Po vijnë sinjalet e para të votës së Shqipërisë kundër SHBA. Ivica Daçiq e vlerësoi si shumë të mirë takimin që kishte me sekretarin amerikan të shtetit Rex Tillerson. Ministri i jashtëm i Ser...
Demokratët e Kongresit kapen duke gërhitur gjatë fjalimit të Nanci Pelosi mbi programin DACA. VIDEO
https://youtu.be/MHNx2KiyTWg Lidere e Minorancës në Kongres, Nanci Pelosi (D-CA) mori aq shumë kohë, rreth tetë orë, për fjalimin e mbajtur në Kongres mbi programin e Obamës, DACA. Gjatë tetë orëve...
Lufta e Sirisë: Qeveria e Assad, e akuzuar për ‘armë kimike’ në Idlib, akuzon SHBa për ‘masakër’
Siria ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po sjell një “masakër brutale” me bombardimet në provincën Deir al-Zour. Në sulmet gjatë natës të vrarët vlerësohen rreth 100 luftëtarë pro- qeveritarë a...
Ekonomia në SHBA: Pagesa për orë pune kërcen në nivelin më të lartë që nga viti 2009.
Paga mesatare e orës së punës është rritur me 2.9 për qind në Janar, rritja më e madhe që nga viti 2009. Lajmet e mira mbi ekonominë Amerikane u shtuan sidomos gjatë Janarit. Rreth 200 mijë ven...
Kongresi Amerikan voton për t’u prerë ndihmat ‘vendeve jo-mike’ ku bën pjesë Shqipëria pas votimit në OKB
Fjalimi i fuqishëm i Presidentit Donald Trump në Kongresin Amerikan është pritur me miratim dhe ovacione të fuqishme. Për Amerikën hapet një epokë e re e “Bashkimit’ për të punuar në dobit të Amer...
Presidenti Trump sot do t’i drejtohet kombit Amerikan me fjalimin e parë.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të mbajë sot fjalimin e parë drejtuar kombit. Trump do të flasë në Kongresin amerikan pas një viti në detyrë. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë t...
PD, pas 38 ditësh, kujtohet për votën e Shqipërisë në OKB kundër Amerikës, dhe firmos rezolutë.
Partia Demokratike dorëzoi në Kuvend kërkesën e mocionit me debat pas votës pro të qeverisë shqiptare për rezolutën "Për statusin e Jerusalemit" të miratuar më 21 dhjetor 2017 në Asamblenë e Përgj...
‘DACA nuk mjafton”. Celulat e Soros tani iu sulen aleatëve, opozitës Demokrate në Shtetet e Bashkuara.
-“Në qoftë se Chuck (Schumer) nuk do të na lejojë të ëndërrojmë, ne nuk do ta lëmë atë të flejë!”, brohoritën aktivistët e alienëve ilegal- Aktivistët e organizatave të financuara nga George So...
Donald Trump: Marrëveshje me Demokratët “vetëm nëse…, por vetëm nëse është mirë për vendin”.
Presidenti Donald Trump i ngriti lavde vendimit të Demokratëve në Senat për t’i dhënë fund bllokimit të qeverisë dhe duke kaluar rezolutën për financimin e qeverisë. “Unë jam i kënaqur që Demok...
Faqja 38 prej 53« E para...102030...3637383940...50...E fundit »