Etiketa: shba

Andis Harasani bën ironi me lajmin se Donald Trump “nuk do zgjedhje të lira”
Televizioni “Top Channel” transmetoi në edicionin e mbrëmjes se Presidenti i SHBA, Donald Trump, nuk mbështet protestën e opozitës. Televizioni i referohej prononcimit të një zëdhënësi të ambas...
Grusht shteti në Ambasadën e SHBA në Tiranë: “Trump nuk ka njoftuar se kërkon zgjedhje të lira”
  Televizioni Top Channel iu drejtua ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhe e pyeti se në çadër zoti Basha duket se pretendon se ka mbështetjen e administratës Trump për protestë...
Të martën, më 22 Mars, Lulzim Basha viziton zyrtarisht Shtetet e Bashkuara
( FOTO: Senatori  Republikan, Ted Cruz dhe Lulzim Basha në Washington)/  Nga burime brenda Opozitës, mësohet se kryetari i Partisë Demokratike, me 22 Mars, e hënë, nis vizitë zyrtare në Shtetet...
Qeveria amerikane mbështet policinë shqiptare
Qeveria e SHBA vazhdon mbështetjen ndaj Policisë shqiptare përmes programit EXBS. Në Portin e Durrësit sot u zhvillua e dhurimit të disa pajisjeve dhe mjeteve në ndihmë të punës së Policisë Kufita...
​ Shtetet e Bashkuara nuk përjashton ndërhyrjen ushtarake në Korenë e Veriut.
    “Durimi dhe loja tërhiq e mos e këput e Shteteve të Bashkuara me Korenë e Veriut ka sosur!”. Me këto fjalë komentoi përshkallëzimin e tensioneve me vendin komunist, kryediplomat...
Scoop: Trump do të presë Xi në Mar-a-Lago
Presidenti Donald  Trumpka bërë plan që të ketë si mysafir Presidentin e Kinës Xi Jinping në “pjatën e artë” në resorin e tij Mar-a-Lago në Florida. Zoti Trump ka planifikuar që homologun  tij kin...
Premtimi i Trump: Në muajin shkurt u shtuan 235,000 vende pune
Tregu i punës ka nisur të flasë me zë të fortë. Punësimi në vend u rrit në shkurt edhe me 235,000 vende të reja pune, ndërsa shkalla e papunësisë u ul edhe 4.7 për qind- sipas Zyrës së Statisti...
Donald Trump emëron Richard Grenell si ambasador i SHBA në NATO.
Siopas një zyrtari të Shtëpisë së Bardhë që nuk u identifikua dhe foli për Bloomberg News, Presidenti Trump do të emërojë Richard Grenell që të shërbejë sia ambasador i Shteteve të Bashkuara në NA...
Parlamenti Europian lufton kundër emërimit të Ted Malloch si Ambasador i SHBA
(FOTO: Ted Malloch)/ Zyrtarët Europian po shënojnë një fushatë të paprecedentë për bllokimin e emërimit të supozuar të Ted Malloch si ambasador i Shteteve të Bashkuara në Bashkimin Europian (BE...
Shtetet e Bashkuara sot me vëmendje në Tiranë. Kush është Dana Rohrabacher?!
(FOTO: Dana Rohrabacher, kongresmen)/  Me gjithë thëniet konspiracioniste të përhapura me qëllim të keq pas fitores së Trump, sikur Amerika nuk e ka ë vëmendjen në Ballkan e në Shqipëri, e vërt...
Faqja 56 prej 61« E para...102030...5455565758...E fundit »