Etiketa: termet

Tragjedia e familjes Lala në Kënetë të Durrësit: 3 të vdekur, 3 të zhdukur, 4 nën rrënoja
Shkruan: Klodiana Lala/ B.W. Tragjedia e familjes Lala në Kënetë të Durrësit ka prekur të madh e të vogël në Shqipëri që po ndjekin hap pas hapi çfarë po ndodh pas tërmeteve të fuqishme që godi...
Rritet shifra e fatkeqësisë/ Konfirmohen 15 persona të vdekur nga tërmeti, mbi 600 të lënduar, shumë të bllokuar nën rrënoja
  Ora 14. 08- Nxirren edhe dy trupa të pajetë nga rrënojat në zonën e ish-Kënetës Ora 12:20 – Ka shkuar në 13 bilanci i viktimave të tërmetit. Ora 12:05 – Ka shkuar në 11 të vdekur bilan...
Sizmologu i njohur grek Tselentis: Qetësohuni! Ky ishte piku më i lartë i tërmeteve, vala do të bjerë.
Sizmiologu i njohur grek, Akis Tselentis, i cili ka bërë edhe parashikimet për këto valë tërmetesh të forta në vendin tonë është telefonuar mëngjesin e sotëm nga gazetari, Enkel Demi, nga studio e...
Tërmeti goditi Shqipërinë, Gjermania, Italia dhe Greqia nisin skuadrat speciale
  Italia dhe Greqia kanë nisur me avion skuadra speciale për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e pasojave të tërmetit. Ndërsa Gjermania ka vënë në lëvizje mekanizmin e ndihmës së emergjenc...
Konfirmohen 13 persona të vdekur nga tërmeti, mbi 600 të lënduar, shumë të bllokuar nën rrënoja
Ora 12:20 – Ka shkuar në 13 bilanci i viktimave të tërmetit. Ora 12:05 – Ka shkuar në 11 të vdekur bilanci i tërmetit, pasi një tjetër person është nxjerrë i pajetë nga rrënojat e pallatit të s...
Kosova dërgon autokolonën e Policisë drejt Shqipërisë
Sot, në orët e hershme të mëngjesit Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ka mobilizuar njësitet e saja policore të cilat i ka nisur në drejtim të Shqipërisë, për t’iu asistuar njësiteve...
Tërmeti: Rritet bilanci i viktimave në 9
TërmetI i fuqishëm 6.3 ballë ka goditur vendin, ndërsa zyrtarisht 9 persona kanë humbur jetën, ndërkohë burime nga terreni flasin për 10 të vdekur. Ndonëse ende nuk ka një bilanc të saktë, rapo...
Apokaliptike: Kishin projektuar gjithë hotelet rrethe rrotull, por shembet i tyri. Vriten djali dhe babai i pronarit të Vila Palma
Tërmete të fuqishme kanë goditur vendin orët e para të mëngjesit të sotëm, me epiqendër në Durrës. Për pasojë hoteli “Vila Palma”, është shembur i tëri duke u marrë jetën dy personave që ndodhe...
Tërmeti i fuqishëm në Shipëri, lëkundjet ndihen në 9 shtete
Tërmeti që ka rënë mëngjesin e sotëm në Shqipëri është ndjerë edhe në shtete të tjera. Tërmeti me magnitudë 6.4 është ndjerë në: Shqipëri, Itali, Greqi, Kosovë, Maqedoni e Veriut, Mal i Zi, Bullgar...
Tërmeti/ Ambasada Amerikane: SHBA dhe Shqipëria gjithnjë pranë njëri-tjetrit në kohë të vështira
Ambasada Amerika ka reaguar pak më parë nëpërmjet një statusi në “Facebook” dhe shpreh ngushëllimet për tërmetin që ka prekur Shqipërinë. Në status thuhet: Shtetet e Bashkuara janë pranë miqve ...
Faqja 4 prej 13« E para...23456...10...E fundit »