Etiketa: tirane

Ishte fake: Djali i aktores, i cili vrau pesë djem, ndodhet në spitalin e burgut.
Sot u përhap në media një lajm, që po të ishte i vërettë, do të trondiste të gjithë. Lajmi thoshte se Kostandin Xhuvani, djal i ish deputetes së PS dhe aktores Luiza, i cili vrau pesë djem para se...
Jep dorëheqjen zv/ ministri i Arsimit 15 ditë pas emërimit
Vetëm pak kohë nga marrja e detyrës, jep dorëheqjen zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka. Ai u emërua në këtë detyrë më 31 tetor, ndërsa zëvendësoi Ervin Demon. Dorëheqjen ia ka dorëzuar minist...
AMBASADA AMERIKANE PYET: “KUSH E KA RADHËN”?, PAS SHULLAZIT.
(FOTO: Leyla Moses-Ones, e ngarkuar me punë e Ambasadës së SHBA në Tiranë)/ Ambasada e shteteve të Bashkuara në Tiranë, përmes një statusi në Facebook, ka shprehur ‘domethënie’ mbi dënimin me burg ...
Veliaj: ‘Unaza është për ata që nuk vijnë nga shpellat, që dinë të thonë ‘faleminderit’ dhe respektojnë qytetin’.
-Ai u shpreh se ky është një projekt që do të lehtësojë trafikun në një nga segmentet më problematike të Tiranës-. Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se bashkia nuk do të tërhiqe...
60 minuta protestë para Bashkisë, ‘Unaza e Re’ kërkon dëmshpërblim nga shteti.
60 minuta protestë e banorëve të Unazës së Re para Bashkisë së Tiranës duket se i ka dhënë fund grumbullimit përsëri para selisë së Bashkisë. Protesta është shoqëruar me zemërim dhe tension; ba...
13 vjeç, djaloshi nga Laknasi vret veten me armën e gjahut
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen “Laknas të Kamzës. Policia njofton se një 13 vjeçar ka humbur jetën, pasi është vetëvrarë me armë. “Dyshohet se shtetasi i mitur E.D. 1...
Shqiponja fluturon ‘poshtë’ dhe na zë rrugën e Unazës së Madhe.
Koment nga: Veritas/ Është dashur  veç një simbol ' kombëtar'  për të nisur luftën mes dy palëve politke, mes PD dhe PS. Një shqiponjë ' që flutori'  nga piedetali e Dogana, ka hapur debat të m...
Sot u hoq Shqiponja në sheshin ‘Shqiponja’ në hyrje të Tiranës
Shqiponja, vepër monumentale e vendosur në hyrje të Tiranës me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë, është hequr sot. Sheshi ‘Shqiponja’ mbetet pa shqiponjë; një projekt i ndërtimit të rrugës e bën...
I ndaluari humb jetën papritur në komisariatin Nr. 3 të Policisë.
Dritan Rica, i ndaluar për kryerje të 'veprës penale'  ka humbur jetën në dhomën e paraburgimit të Komisariatit të Policisë Nr.3 në kryeqytet. Mësohet se  viktima, nga këqyrja paraprake e trupi...
STINË ARRESTIMESH NË ‘KUPOLË’, APO “S’KEMI Ç’BËJMË”.
Koment: Veritas/ Nëse arrestimet e fundit në kupolën e politikës po bëhen për arsye se “nuk kemi ç’bëjmë!”, atëherë kjo mund të quhet një ‘flluskë’. ‘Nuk kemi ç’bëjmë’ ka kuptimin që partia ...
Faqja 30 prej 42« E para...1020...2829303132...40...E fundit »