OLIGARKIA NË PROTESTË?!
Nga: Dritan Kaba/Fb Ndodh vetëm në Shqipëri. Marrshim proteste nga oligarkët. Po protestojnë për të drejtat e tyre!!!Nuk i mbushin koncensionet...
ESTRADË.
  Nga: Agim Xhafka/ Takimi i Metës me Thaçin- si ai i Meleqit me gruan e tij, në kohën e diktaturës. Meleqit iu internua vëllai. Qysh at...
KUVENDI SOT MU DUK NJË QELI
  Frrok Çupi/ Sot ishte dita përkujtimore e vrasjes së 16 deputetëve opozitarë që dolën nga zgjedhjet e Asamblesë së Përgjithshme të 2 Dhjetori...
Nisi të ndjehet pesha e timonit
Koment nga Veritas/ Timoni u kthye në një lloj ‘logoje’ të qeverisë menjëherë pasi kryeministri Rama e kërkoi “të gjithin për vete” gjatë fushatës ...
Pse vjen Erdogan në Serbi? Mision i Sulltanit apo i Putinit?
(FOTO: Presidenti i Serbisë, Vucic (majtas) dhe presidenti i Turqisë, Erdogan. Arkiv) Nga: Laert Skiro/ Sot presidenti i Turqisë, Erdogan, z...
ISP: Deputetët marrin edhe 1000 euro mbi pagë çdo muaj; manipulim dhe përfitim i paligjshëm.
Një studim i fundit i Institutit të Studimeve Politike ka zbuluar se deputetët e Kuvendit të Shqipërisë manipulojnë me ‘ligjin’ dhe përfitojnë një...
Marrëzia e elitave evropiane
Një libër nga Daglas Murray/ Il Foglio “Në vitin 2001, Bashkimi Evropian iu afrua hartimit të një Kushtetute të vetën. Mandarinët e Brukselit kishi...
KRIMI FSHIHET PAS SKËNDERBEUT
Frrok Çupi/ Këtij viti ia vunë emrin "I Skënderbeut". Mirë, askush nuk mund të thotë 'pse?'. Por kjo është edhe arsyeja pse ia vunë këtë emër. Sik...
Valët e Einstein çojnë tre shkencëtarë amerikan Çmimin Nobel në Fizikë.
(FOTO: Weiss (majtas) mori gjysmën e çmimit; Thorne (Qendër) dhe Barish (Djathtas) ndanë gjysmën tjetër)./ Çmimi  Nobel në Fizikë për vitin 201...
Në gropën e krahasimeve
Nga Laert Skiro/ Sapo nisi lëvizja ‘për pavarësi’ në Catalonia të Spanjës, nisën këtu krahasimet me territoret në rajonin Ballkanik. Ajo që sol...