Zjarri i Qafë- Muzinës, në faqet e CNN si një ‘bukuri tragjike’ e ditës
Si të ishte apokaliptike:  Zjarri që ra në Qafën e Muzinës, mes Gjirokastrës dhe Delvinës, brenda ditës mori përmasat e një sperktakli të mallkimi...
Intervistë/ Basha po bëhet qesharak me ministrat e PD. LSI nuk është opozitë
Dashamir Shehi, aleat i PD, theksoi se Lulzim Basha, duke mbajtur ministrat në qeveri, po dëmton opozitën dhe po i bën qesharake aksionet e saj. A...
Dhjetë arsyet pse duhen larguar ‘ministrat teknik’
  Nga: Fatmir Mediu/Fb Të dashur miq! Duke lexuar reagimin e disa miqeve dhe kolegeve te mi, ne vleresimin per mendimet e tyre dua te sq...
Emergjencat Civile si Nostradamus: “Kemi frikë tërmetet pas të nxehtit”.
Alarmë është ngritur nga kreu i Emergjencave Civile të republikës, Shemsi Prençi, i cili tha në një konferencë për shtyp se vendi rrezikon tërmete...
E KAM NJË PARANDJENJË… SE ‘NUK KEMI PARË GJË AKOMA’ *
Nga: Astrit Patozi/Fb E kam një parandjenjë që do ketë shumë befasi në qeverinë e re të Edi Ramës. Mund të shikoni në shtator burra e gra, për ...
NJË ‘AMERIKAN’ NË OBORRIN E QEVERISË
Frrok Çupi/ Ky njeri mund të quhet edhe ‘pd-ist’, edhe ‘ministër teknik’, edhe ‘amerikan’, edhe ‘socialist’. Por në fakt sa ç’është nga pak pre...
PD të shkëpusë çdo lidhje që ka me Ramën
Nga: Fatmir Mediu/ Fb Opozita nuk emërohet, ajo është përfaqësuese e vullnetit të qytetarëve të cilët nuk e kanë pranuar dhe nuk e pranojnë qev...
NUK ËSHTË ME TË THËNË, ËSHTË ME TË DHËNË…
  Nga Astrit Patozi/Fb Jo thjesht meqë është verë, por edhe ngaqë është verë, ka nisur një debat i ndezur për mungesën e gjatë të kryetarit...
Polonia nuk ka nevojë për leksionet e BE; reformën në Drejtësi e bën për veten e saj
Nga: MATTHEW TYRMAND/ Polonia kthehet përsëri në lajme. Polonia është kthyer në ‘rast’ që në fund të vitit 2015 në shumicën e funksioneve të sa...
Tregimi horror i një turisti në Palasë
(FOTO: Palasa dhe Dhermiu siç ishin dikur. Këtu ndodhi horrori)/ Një pushues i cili kishte zgjedhur Jugun e Shqipërisë të kalonte pushimet verore...