Print – Media, drejt fundit
Nga: Veritas.com.al/ Veçanërisht fushata zgjedhore në Shtetet e Bashkuara, dëshmoi se Media e Printuar është drejt fundit të saj. Ajo ka humbur...
TIME: Donald Trump shpallet ‘Njeriu i Vitit
(FOTO: Kopertina e TIME me portretin e Donald Trump si Njeriu i Vitit) Revista TIME ka seleksionuar Donald Trump si  “Njeriu i Vitit’ . Lajmi ë...
Media sociale bashkon forcat, por a do t’ia dalë kundër gjuhës së terrorizmit?!
  Facebook, Google, Microsoft dhe Twitter lajmëruan të hënën se kanë bashkuar forcat në një përpjekje për të shmangur imazhet e terrorizmi...
Donald Trump paralajmëron Kinën, por Obama takon kinezë në fundjavë
    -Por Shtëpia e Bardhë kërkon të sigurojë Pekinin për angazhimin në vazhdimësi të ShBA-së të politikës afatgjatë- Presidenti i z...
Bernard Cazeneuve, kryeministri i ri i Francës – një besnik i Hollande
  Para katër muajsh, ministri i brendshëm as që e përfytyronte se një ditë mund të bëhej kryeministër. Portreti i një njeriu rigoroz që ng...
Komplot ambasadorësh!…
Frrok Çupi/ Prej ditësh mbi qiellin e politikës parlamentare po vërtitet një “komplot” diplomatik. Komploti doli hapur aq sa  nuk mundi të kontroll...
ISIS-i i shpall luftë Donald Trump në ditën e betimit, duke e quajtur “E premtja e përgjakur”
Shteti islamik po planifikon një sulm për “Të premten e përgjakshme” në të njëjtën ditë që Donald Trump do të bëjë betimin si president. Dhe or...
Si nata e Timishoarës
  Frrok Çupi/ Jashtë është natë, me një grusht drita në qendër të Tiranës. Pjesë të tjera të qytetit mbeten pa drita gjysmë ore, pastaj vij...
Si e çoi Italinë te muri Matteo Renzi?! Apo përballë katraurës?
(FOTO: Matteo Renzi dhe e shoqja Anjeza)/ Fjorentini mendjemadh preferoi referendumin, duke e indeksuar të ardhmen e vet me rezultatin e tij. D...
Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Ita...