Sot çmimi i naftës në vend nisi të ulet
Në Shqipëri tregu i karburanteve po has në luhatje të vazhdueshme. Çmimet në tabela kanë rënë me 15 lekë/litër nga niveli rekord i 260 lekëve dh...
Qeveria shqiptare krijon komitet të posaçëm për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zyrtarizuar krijimin e një “komiteti të posaçëm” për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë. ...
Zëri i Amerikës: Thellohen hetimet për aferën korruptive të tre incineratorëve
Në Tiranë, komisioni parlamentar për aferën e incineratorëve pritet të thellojë hetimet gjatë seancave dëgjimore, ku do të dëshmojnë përfaqësues t...
Bien bursat në Europë nga frika se Rusia do të sulmojë Ukrainën, liderët botëror vihen në lëvizje.
Aksionet europiane po shiten dhe tregtarët po nxitojnë drejt aseteve të sigurta të hënën, teksa kancelari gjerman Olaf Scholz përgatitet të udhëto...
Meta i propozon Kuvendit Gent Sejkon për një mandat të dytë si Guvernator i Bankës së Shqipërisë
Presidenti Ilir Meta ka propozuar sot emrin e Gent Sejkos për t'u rizgjedhur Guvernator i Bankës së Shqipërisë. Propozimi i Metës do t'i shkojë Ku...
Ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit- Në maj nis programi i fluturimeve
Programi i ri i fluturimeve, drejt Austrisë, Gjermanisë dhe Zvicrës, nga kompania WizzAir, do të nisë nga maji i këtij viti, në aero...
‘Wizz Air’ nis nga maji fluturimet nga Aeroporti i Kukësit! Rama: Heqim taksën e kufirit, ulim çmimet
Në aeroportin ndërkombëtar “ZAYED- Flatrat e Veriut”, në Kukës u ul sot avioni i parë i kompanisë WizzAir për të nisur në maj operimin e pandërpre...
Laboratori i prodhimit të kriptomonedhave gjendet në Shijak, ndalohet një person
Konsumimi i madh i energjisë elektrike çoi këtë të premte efektivët e policisë, pas dyshimeve të ngritura, në zbulimin e një laboratori kriptomo...
Altin Prenga i Mrizit: ‘Ç’ i kemi këto restorante ku nuk përdoret lënda e parë e vendit?!’.
Altin Prenga i Mrizit të Zanave është një nga shqiptarët që inkurajon dhe vë në piedestal prodhimet vendase, por duket se ka sosur durimi dhe për ...
Të gjithë kartëmonedhat e reja, Nnga sot hyjnë në treg! FOTOT
Që prej shtatorit të vitit 2019 Banka e Shqipërisë ka hedhur në qarkullim kartëmonedha të reja të lekut. Pas katër kartëmonedhave, atë 200, 5000, ...