Euro- në humnerë si kurrë më parë. Shkaku, trafiku i drogës, thonë ekspertët
  Euro shënoi një minimum të ri historik ndaj .Të dhënat zyrtare nga Banka e Shqipërisë tregojnë se këtë të martë monedha europiane u këmb...
SHBA: 211,000 vende pune krijohen në Prill; papunësia ra në 4.4%
Makina e krijimit të vendeve të punës është rindezur në Prill, pas një Marsi të dëshpëruar. Listë-pagesat janë rritur me 211,000 vende pune në mua...
Ajsbergu e kthen ‘brenda ditës’ Ferrylandin në qytetin më turistik të Kanadasë. FOTO
Një ajsberg i madh i është afruar një gjiri të Kanadasë, duke e kthyer qytetin Ferryland në një pikë turistike. Fotografë profesionistë dhe jo-...
Po tani, zoti kryeministër?! FOTO
Nga Monika Kryemadhi/ Dje, Kryeministri Rama tha se kritikat e deputetes së LSI Monika Kryemadhi për mbylljen e vendeve të punës nuk duhen marr...
Hera e e parë, udhëtime ajrore me bileta “low cost” Tiranë-Budapest
  Që dje në mbrëmje, Shqipëria aeroportuale do të ketë linjën e parë ajrore “low cost” Tiranë-Budapest. Që sot pasagjerë nga Shqipëria ...
INSTAT njofton se punësimi në tremujorin e katër 2016 ra me 1.4%
Lajmin e ka konfirmuar Instituti i Statistikave, i cili bën të ditur se mijëra qytetarë kanë humbur vendin e punës dhe të ardhurat gjatë periudhës...
Je para karburantit? Sot po përballesh me një çmim më të lartë se dje.
  Këtë fundjavë çmimi i naftës në pikat me pakicë është rritur me mbi 5 deri në 6 lekë për litër. Aktualisht në stacionet e karburanteve n...
Nga Serbia, Kosova importon tre herë më shumë mallra se sa nga Shqipëria.
Bashkëpunimi ekonomik mes Kosovës dhe Shqipërisë është në nivel shumë më të ulët në krahasim me shtetet të tjera të rajonit. Edhe përkundër takime...
Në 24 vjet- vetëm 9 ekskavatorë më shumë. Rama harron e tregon të vërtetën.
Nga: L. Skiroi/ Vetë e tregoi kryeministri Edi Rama se në vitin 1993 në Durrës, njësoj si sot, zbarkuan 56 ekskavatorë për bujqësinë. Por atëhe...
Schaeuble: Politikat e Bankës Evropiane me euro-n shkaktojnë humbje të mëdha për Gjermaninë.
(FOTO: Wolfgang Schaeuble, ministri Gjerman i Financave)/ Ministri Gjerman i Financave , Wolfgang Schaeuble tha në një intervistë për një gazet...