Një tjetër avion i shtohet flotës ajrore, Rama: Pas ‘Lasgushit’ e ‘Migjenit’, mbërriti edhe ‘Naimi’
Një tjetër avion i është shtuar linjës ajrore “Air Albania”. Pas “Lasgushit” e “Migjenit” flotës ajrore shqiptare i është shtuar edhe avioni i qua...
Jeffrey Bezos, më i pasuri në botë, ndalet për pushime në Shqipëri? Jahti luksoz i ankoruar në Sarandë.
Yahti luksoz i Jeffrey Bezos, krijues i Amazonës, i piketuar si njeri me i pasur i Globit, ka ndaluar në Sarandë. Si u bë Bezos me i pasuri i b...
‘Vizitoni Tajlandën e Vogël në Evropë’: Televizioni francez për Shqipërinë.
Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të realizuar nga televizioni publik France 2, që fton shikuesit të zbulojnë Shq...
Rindërtimi në Thumanë, merr formë lagjja e re me 14 pallate dhe 155 shtëpi
Një kompleks i bukur rezidencial me gjithë infrastrukturën e nevojshme komunitare po ngrihet në Thumanë, ku kanë marrë formë tashmë shtëpitë dhe p...
“Shqipëria, destinacion turistik”/ Rama tregon se 859,316 shtetas të huaj kanë hyrë si turistë në dy javët e para të gushtit.
Kryeministri i vendit, Edi Rama e thotë me plotë bindje se tashmë Shqipëria është një destinacion turistik dhe padyshim që ky është një lajm i m...
Gazetarja franceze, 4 ditë me turizmin shqiptar. “Më dukej fiks si në Saint Tropez”. E pret edhe Edi Rama në jug
Një nga gazetaret më të njohura të turizmit në Francë, Saliha Hadj-Djilani është mahnitur me bukuritë shqiptare. Ajo ka zhvilluar një vizitë katër...
Altin Prenga: Filip Haxhari është një ndër ekspertët më të mëdhenj botëror të orizit.
Filip Haxhari është një ndër ekspertët më të mëdhenj botëror të orizit. Ka qenë sipërmarrësi i njohur Altin Prenga, i cili ka publikuar një fot...
E gjithë bota në Sarandë! Nga Kosova deri në Francë zbarkojnë mijëra turistë
Saranda po përjeton kulmin më të madh të fluksit turistik që nga fillimi i pandemisë. Plazhet plot me pushues dhe anijet e barkat e shumta që...
Vërshim emigrantësh në portin e Durrësit/ Vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë për pushime në Shqipëri
Stina e nxehtë dhe pushimet verore rrisin numrin e udhëtarëve që mbërrijnë në portin detar të Durrësit nga portet italiane. Mëngjesin e sotëm...
Vendim në “fshehtësi”, Gjykata e Lartë “pret korrentin” në Valbonë
Kolegji Administrativ i Gjykatës së Lartë, vendosi të ndryshojë vendimet e Shkallës së Parë dhe Apelit, lidhur me padinë kundër dy heceve në Valbo...