MANIPULIMI ZGJEDHOR ISHTE PARASHIKUAR PREJ VITESH DHE DO TË JETË GURI I VARRIT PËR L’ESTABLISHMENT DHE MEDIAT E SAJ
Nga Dr. Luca La Bella Ph.D. Ne e dimë që prej dy vitesh (nëntor 2018) se do të vijë ky moment. Mashtrimi elektoral për zgjedhjet...
Padia: Të paktën 21 mijë njerëz të vdekur, në listat e votuesve të Pensilvanisë
Ka të paktën 21,000 njerëz të vdekur në listën e votuesve të shtetit të Pensilvanisë, sipas një procesi gjyqësor të të enjtes. Një proces gjyqë...
Hetuesit federalë mbërrijnë në Miçigan pasi video e mashtrimit të votuesve bëhet virale
  Nga: Jared Harris Ndërsa kaosi i zgjedhjeve 2020 zvarritet përtej vetë ditës së zgjedhjeve, mashtrimi i votuesve po bëhet shpejt çësh...
Trump do të kthehet në 2024 nëse ai humb tani. Farage parashikon që mashtrimi i votimit postar sipas stilit britanik, do të gjendet.
  JACK MONTGOMERY Nigel Farage ka parashikuar se prova të mashtrimit të votimit postar në stilin e Mbretërisë së Bashkuar, do të gjende...
Orë të errëta për Demokracinë & Republikën!
Janë vënë në lëvizje të gjitha Rrjetet Sociale dhe Media-t kundër Presidentit Trump dhe në mbështetje të mashtrimit të pahasur më parë me votën në...
Zgjedhjet në SHBA/ Donald Trump: Fitore e madhe ligjore në Pensilvani
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka dhënë lajmin se ka fituar në një prej shteteve më të rëndësishme amerikane, Pensilvani....
Joe Biden, sondazhistët ende bëjnë blof: Asnjë Valë Blu, “kufij shumë të ngushtë të fitores”
Sondazhistet bien përsëri. Edhe kësaj radhe gjetjet nuk ishin më të saktat. Numërimi në Shtetet e Bashkuara se kush do të jetë fituesi presiden...
Donald Trump, shtetet kryesore të fundit midis “mashtrimeve dhe rinumërimit”: SHBA drejt një krize institucionale të pa precedent
  Shtetet e Bashkuara janë drejt një krize të rëndë institucionale sepse Donald Trump nuk ka ndërmend t’ia lërë Shtëpinë e Bardhë Joe Bidenit ...
Demokratët kërkojnë që Twitter të pezullojë faqen e Trump derisa të numërohen të gjitha fletët e votimit
  Ligjvënësit Demokratë po i kërkojnë Twitter-it të pezullojë faqen e Presidentit Trump, duke sugjeruar që asnjë nga tweetimet e tij nuk duhet...
Skandal: Twitter Heq Postimin e Trump!
Në grahmat e fundit të pushtetit të rrënuar, diabolët e majtë, japin urdhër për largimin e postimit të Trump nga Twitter. ...