Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Ilir Metën president opozitar që del i dehur shpesh herë në intervista televizive.
Para se të futej në stadium “Baba Xhike” ka shthurrur gojën duke thënë se gratë bjelloruse janë të papara. Meta duket qartësisht i dehur dhe ka marrë sjelljet e njëjta me të Saliut duke përmendur garatë e të tjerve.
Kuqezinjtë e Shqipërisë edhe gratë e bjellorusisë janë të papara, faleminderit“, tha Meta gjatë intervistës para ndeshjes.
Shqipëria fitoi ndeshjen me rezultatin 3-2. Pjesën e fundit të ndeshjes e ndoqi edhe presidenti Meta që mesa duket nuk arriti që ta ndjekë që nga fillimi.

Përpara se të ngjiste shkallët për të hyrë në stadium Meta u shpreh se shpreson që kuqezinjtë të dalin me fitore.

VERITAS.COM.AL