Ushtria izraelite hyn në Gaza/ Raportohet për 70 të vdekur, mes tyre gra dhe fëmijë
Zyrtarët e Hamasit thanë se 70 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, janë vrarë në sulmet ajrore izraelite ndaj autokolonave që po largoheshin nga qyteti i Gazës. Zyra e mediav...
Olaf Scholz të hënën, një ditë para Samitit, mbërrin në Tiranë. Arsyet…
Nga Anila Shuka DW Kancelari gjerman do të marrë pjese në Samitin e Procesit te Berlinit dhe pritet të bëjë takime bilaterale edhe me përfaqësu...
Evakuimi i 1.1 milion civilëve nga Gaza është i vështirë: Shtetet e Bashkuara
Pas takimit të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu dhe ministrit të mbrojtjes Yoav Gaklad me homologun e tij amerikan, Lloyd Austin, i cili ...
Metsola dhe von der Leyen në Izrael: “Solidaritet pas sulmit më të keq terrorist që ka përjetuar Izraeli në breza”
Presidentja e Parlamentit Europian Roberta Metsola dhe presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen kanë mbërritur në Izrael. Metsola...
Procesi i Berlinit, Samiti në Tiranë/ Soreca: Integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE, në krye të agjendës politike
Ambasadori i Këshillit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca deklaroi se integrimi i Ballkanit Perëndimor në union, do të jetë në krye të agjendës po...
Rama i thotë Kosovës të vërtetën: KFOR iu çliroi, por e keni harruar!/ Mesazh Kurtit.
  90 minuta fjalim pas një mungese të gjatë në Kuvend, i shërbyen Edi Ramës për ti folur troc, më fort Albin Kurtit, por pa harruar rivalët po...
“KFOR të marrë në kontroll Veriun”, Rama: Shtimi i trupave nuk cënon sovranitetin e Kosovës
Kryeministri Edi Rama ka bërë dhe një herë thirrje që KFOR të marrë në kontroll Veriun e Kosovës. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ai ka thënë se sh...
Rama rrëfen çfarë i tha Klinton kokë më kokë për Kosovën: ‘Do të ndodhë si me Arafatin dhe palestinezët…’
Kryeministri Edi Rama i bën thirrje Kosovës që të mos e humbasë shansin historik për t’u ulur në tavolinën e negociatave me planin franko-gjerman....
Rama: ‘Pse nuk përgatisin një draft-rezolutë për procesin në Hagë? Thaçi dhe komandantët e sollën lirin!’
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Hashim Thaçi dhe tre komandatë të UÇK ndodhen tani në Hagë duke vazhduar procesi gjyqësor, edhe pse dhanë gj...
“Hamasi nuk përfaqëson palestinezët”, tha Blinken në Tel Aviv.
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken deklaroi se Hamasi nuk përfaqëson palestinezët. Blinken e dha sdeklaratën gjatë një konference të ...