DASH reagon për mediat greke mbi Belerin: Autoritetet të zbatojnë ligjin në mënyrë të barabartë
Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në lidhje me arrestimin e Fredi Belerit, kandidat i Berishës e Metës për bashkinë e Himarës. Reagimi...
PS mbyll zyrtarisht fushatën, Rama: Sako fiton me mijëra vota. Durrësi, lokomotiva e zhvillimit ekonomik të Shqipërisë
Partia Socialiste ka zgjedhur Durrësin për të mbyllur zyrtarisht fushatën zgjedhore për betejën elektorale të 14 majit. Kryetari i Partisë Sociali...
Operacioni ‘Matrix’/ Pranga për Belerin, prokurori: Kemi siguruar prova për blerje votash! Hetimet vazhdojnë
Prokuroria e Vlorës ka bërë me dije se hetimet për korrupsion në zgjedhje ndaj kandidatit Fredi Beleri kanë nisur në 8 maj. Në një deklaratë për m...
Tirana i përgjigjet Athinës: Lëreni drejtësinë shqiptare të bëjë punën pa presione për Belerin
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar në lidhje me deklaratat e bëra nga ministria e Greqisë për arrestimin e kandidatit të Koalici...
Arrestimi i Fredi Belerit/ Rama: ‘Sprovë për drejtësinë në vigjilje të zgjedhjeve! Drejtësia të provojë fajësinë e tij’
Disa orë pas arrestimit të Fredi Belerit ka ardhur edhe një reagim nga kryeministri Edi Rama. Në Twitter ai shkruan se ky ndalim me urdhër të P...
Mbi 7 mijë oficerë të angazhuar, në terren edhe forcat ‘Komando’ për ruajtjen e zgjedhjeve/ Njoftim i Policisë së Shtetit
Ndërsa na ndajnë vetëm  orë  e jo ditë nga zgjedhjet e 14 majit, Policia ka njoftuar masat e ndërmarra për sigurinë dhe mbarëvajtjen e tyre. Reban...
Edi Rama pret të ketë një dhuratë shumë speciale nga SHBA për ditëlindjen e tij në korrik.
Kryeministri Edi Rama tha se më datë 4 korrik, ditën e lindjes së tij, pret një dhuratë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I pyetur se për çfarë...
SPAK arreston Fredi Belerin, akuzohet për shit-blerje votash
Arrestohet kandidati i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’, për Bashkinë e Himares, Fredi Beleri. Beleri është arrestuar me akuzën e shit blerjes se v...
Presidenti Duda: Polonia mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE.
Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda këtë të enjte ndodhet në vendin tonë ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Duda është presidenti...
Presidenti i Polonisë, Duda, në Shqipëri. Pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj
Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai u prit në një ceremoni zyrtare nga Presidenti i Republikës,...