9 shtete ndaluan emigracionin, sipas ligjit “Trump”
  Tanimë edhe media është kthyer  thitë se kombi amerikan në më pak se një muaj është kthyer në drejtim të presidenti Trump, spas Conserva...
Nëna shqiptare qëllon me thikë djalin 7 vjeç pas kërkesës së burrit për divorc në Torino.
  (FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes tragjike në Torino dhe nëna që humbi jetën)/ Një nënë në depresion, me origjinë shqiptare, i ka dhë...
Oktapodi i Sorosit në Shqipëri ka ndikim të fuqishëm edhe në Maqedoni
Nga: GAZETAEXPRESS/ E shtune, 11 Shkurt 2017 17:53 00 Sektori i tretë dhe rrjeti i Soros në Shqipëri nuk duhet të konsiderohen si sektor me ...
Francois Fillon: ‘Votat e mija do të shkojnë direkt për Marine Le Pen’
Kandidati Francez për president, François Fillon, i zënë në pozita të ngushta, ak thënë se në qoftë se heq dorë nga gara, ose në qoftë se eliminoh...
Juncker dyshon nëse BE do të jetë më pas Brexit.
Jean-Claude Juncker, ish kryeministër i Luksemburgut, i cili tani mban postin e Presidentit të Bashkimit Europian, një organizëm i fuqishëm por i ...
Geert Wilders: Çfarëdo që të ndodhë në vitin 2017, xhindet dolën nga shishja.
(FOTO: Geert Wilders, kryetar i PVV, kryeministri i pritshëm në Holandë)/ Geert Wilders, që pritet të jetë kryeministri i ardhëm i Holandës ka ...
Cook kërkon masa filtrimi kundër “fake news”. “Po shkatërrohet truri i njeriut”- tha ai.
(FOTO: Tim Cook- kreu i "Apple")/ Timothy Donald "Tim" Cook, aktualisht ështëshefi operacional i biznesit Amerikan "Apple", trashëguar nga krij...
Konventa të reja pa gjë të re- kjo është “elita e vjetër”, më në fund.
(FOTO: ILir Meta, kryetar i LSI në Konventë sot) Nga L.Skiro/ Sot Partia LSI, ose Lëvizja Socialiste për Integrim, mblodhi Konventën Zgjedho...
Kina shumë e kënaqur me bisedën “ekstremisht të përzemërt” Trump-Xi .
Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka afirmuar te homologu i tij në Kinë ,  Xi Jinping, mbështetjen e tij për politikën “Një Kinë, ku...
Russia po mendohet që ta kthejë Edward Snowden në SHBA si “dhuratë” për Trump.
(FOTO: Edward Snowden)/ Zyrtarë të  Rusisë thanë se po mendojnë që të kthejnë në Shtetet e Bashkuara agjentin e famshëm Edward Snowden si “dhur...