DONALD J TRUMP BEHET PRESIDNET I SHTETEVE TE BASHKUARA TE AMERIKES
Presidenti Donald Trump sapo u betua mbi Bibel per Kushtetuten e Shteteve te Bashkuara si President i 45. Veritas.com.al/...
“UNË, DONALD TRUMP BETOHEM!…”. FORMULA E BETIMIT
“Unë Donald J. Trump, solemnisht betohem se do të kryej detyrën e Presidentit të Shteteve të Bashkuara me besnikëri, dhe do të jap më të mirën tim...
​Obama pret Trumpin, Melania një dhuratë për Michele
(FOTO: Nga takimi i Donald Trump me Barack Omaba, sot në Shtëpinë e Bardhë)/ Donald Trump që në më pak se dy orë do të betohet si president i 4...
VIDEO: Ceremonia e Inaugurimit të Presidentit Trump dje e Enjte, orë pas ore. (Sipas orës Lindore)
12:53 AM: Shiko Videon çfarë thotë Trump në pritjen me donatorët: https://youtu.be/EwAiQ7aWLSY 11:10 PM: Dhjetëra mijë protestues anti- Trum...
Melania dhe Ivanka Trump- dy Zonja të Para në Shtëpinë e Bardhë
  (FOTO: Melania dhe Ivanka Trump)/ Është thuajse e sigurt se në presidencën e Donald Trump, dy gra do të ndajnë mes tyre rolin e Zonjë...
Mamaja e Donald Trump: Nga ishulli i Skocisë në elitën e New Yorkut.
(FOTO: Mamaja e Donald Trump në moshën 14 vjeç)/ Mamaja e Donald Trump, Mary Anne MacLeod, ka lindur dhe është rritur në ishullin Hebridean në ...
Presidenti Trump zgjedh sloganin për fushatën e ri-zgjedhjes në vitin 2020.
Presidenti i zgjedhur Donald Trump do të jetë president i Shteteve të Bashkuara pas  24 orësh; por ai ka nisur të planifikojë fushatën për rizgjed...
Bush i madh nën kujdes intensiv; e shoqja Babara e shtruar në spital.
(FOTO: George H.W. Bush dhe Barbara Bush)/ Ish presidenti George H.W. Bush i është nënshtruar një kujdesi intensiv shëndetësor të Mërkurën për ...
Italia në shock: Orteku pushton Hotelin në Rigopiano, Abruzzio; ka shumë të vdekur.
Ka shumë të vdekur në hotelin që përfshiu orteku- tha një zyrtar is hpëtimit. Orteku është nxitur nga tërmeti i të Mërkurës. Skuadrat e shpëtim...
Lajm i bujshëm/JULIAN ASSANGE GATI TË EKSTRADOHET NË SHTETET E BASHKUARA PËR BURGUN
(FOTO: Julian Assange)/ Vitin e kaluar, kryeredaktori i Wikileaks, Julian Assange bëri një premtim se në qoftë se Bradley – tani i njohur si Ch...