Shefat e Marshimit të Grave në Washington janë të lidhur me grupet terroriste Islamike.
(Salah Sarsour (majtas) me Linda Sarsour (djathtas) në konventën e  MAS-ICNA- marrë nga Facebook)/ Linda Sarsour, një nga organizatoret e Marsh...
Trump, përmes një startimi luftarak, premton ngritjen e menjëhershme.
(FOTO: Presidenti Trump dhe ndihmësit e afrërt)/ Pas një fillimi luftarak të presidencës së tij, Donald Trump shpërndau shumë mesazhe unifikimi...
Një tmerr po të hidhej nga oxhaku, një tmerr po të zbriste në tokë.
(FOTO: Miq dhe të afërm të Agim Myrdinit duke iu lutur që të zbresë nga oxhaku)/ Nga: Laert Skiro/ Ai ka punuar në Uzinën e Përpunimit të Na...
Trump do të njoftojë nesër, e hënë, se Ambasada e SHBA në Izrael do të vendoset në Jerusalem.
Një numër i madh raportimesh të pakonfirmuara nga mediat ndërkombëtare po raportojnë se Presidenti Donald Trump ka caktuar të hënën (nesër) si dit...
Theresa May, do të jetë në Shtëpinë e Bardhë këtë javë; kjo është lidere e parë nga bota që takon presidentin Trump.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar)/ Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar Theresa May do të takojë Presidentin e Shtete...
Stuhi në Shtetet e Bashkuara: Të paktën 15 të vdekur në Georgia dhe Mississippi
Një mot i egër ka vrarë 11 përsona dhe ka plagosur 23 në shttet Georgia të Shtëtëve të Bashkuara- sipas zyrtarëve të Emergjencës. Gjendja e eme...
Rexhep Qosja ndaj kritikëve të idesë së tij: Unë them t’i japim Serbisë një copë të Kosovës, këta duan t’i japin dy.
(FOTO: Rexhep Qosja, akademik)/ Akademik Rexhep Qosja iu është  përgjigjur kritikëve të propozimit të tij për “shkëmbimin e Mitrovicës Veriore”...
PSE MAJTISTËT E DO TA KTHENIN NË DHUNË DITËN E IANUGURIMIT TË TRUMP? Video
  -'Asnjë nga këta para administratës Obama nuk i shkoi në mendje që të kryejë ose të inkurajojë të tilla sjellje’-   Një ditë ...
Donald Trump bën hapin e parë si President, firmos urdhrin ekzekutiv mbi Obamacare
Donald Trump ka hedhur hapin e parë si President i Shteteve të Bashkuara, duke firmosur urdhrin ekzekutiv që lidhet me reformën e kujdesit shëndet...
BETOHET TRUMP: ‘NË ÇDO FRYMËMARRJE DO TË LUFTOJ PËR JU. GJITHÇKA FILLON SOT!’ (FOTO)
  Në fjalimin e tij inaugurues si President i 45, Donald Trump ka shpërndarë një elegji për Amerikanët që ndjehen të harruar nga qeveria e...