URGJENT/ Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjajres para 12 minutasve)/ Dy persona janë vrarë nga të shtënat në një klinikë mjekësore në afërsi të stacionit heku...
Siri: Filluan evakuimet në Aleppo.
Filluan operacionet e evakuimit të rebelëve të fundit dhe familjeve të tyre në Aleppo. Të parët që po largohen janë të plagosurit dhe të sëmurët....
Bëhen publike tarifat për kalimin në Rrugën e Kombit. Atëherë, Kukësi, Tropoja dhe Vau i Dejës nuk duhet të paguajnë energjinë elektrike.
(FOTO: Fragment nga Rruga e Kombit) Nga: Veritas.com.al/  Gazeta Shekulli, media shumë pranë qeverisë, është e vetmja që ka siguruar informa...
VIDEO/ Jackie Evancho, adoleshentja që do të këndojë Hymin Kombëtar të Ameriks në inaugurimin e presidentit Trump
(FOTO: Jackie Evancho, këngëtarja adoleshente e Himnit Amerikan)  Adoleshentja këngëtare, Jackie Evancho do të këndojë Himnin Kombëtar në cerem...
Jemi 10 herë më të varfër se në 2010. Shqipëria në vend të dytë të varfërisë në Europë- sipas Eurostat.
/Nga: Veritas.com.al/ Statistikat i ka plotësuar Eurostat. Shqipëria është vendi i dytë më i varfër në Europë, me të ardhura për frymë vetëm sa...
Duhen përmbushur pesë kushtet për nisjen e negociatave me BE- thotë Berlini; pa të shikojmë nëse po, nëse jo!
  Grupi parlamentar i CDU-CSU në Bundestagun gjerman ka deklaruar se Shqipëria duhet të përmbushë prioritetet kyçe për hapjen e negociatav...
“Mbreti i drogës”, Escobar flet nga një billboard në mes të Shkupit. Duket si ogur për Tiranën
(FOTO: Billboard me portretin e Paolo Escobar në Shkup)/ /Veritas.com.al/ Një billboard me një mesazh nga krimineli kolumbian dhe i quajturi...
Bëhet zyrtare: Donald Trump zgjedh Rex Tillerson si Sekretar Shteti
(FOTO: Rex Tillerson, i emëruar Sekretar shteti i SHBA)/  “Ndjehem i nderuar nga emërimi që më bën zoti Trump”, tha Tillerson sapo mori emërimi...
“Daily Star” britanike sapo dha alarmin: Raketat bërthamore ruse do vendosen në Serbi; i ka ftuar kryeministri Vuçiç.
(FOTO: Harta ballkanike e publikuar nga Daily Star, ku do të vendosen armët bërthamore)/  Sot në mëngjes, gazeta britanike tabloid “Daily Star”...
Maqedonia në udhëkryq – zgjedhje pa fitues!
/Veritas.com.al/ Nuk ka fitues të pastër as nga e djathta në pushtet, as nga opozita. Zgjedhjet e të dielës e zhysin Maqedoninë në krizën polit...