Pse vriten policët nga “të çmendurit”?/
Nga Frrok Çupi/ Dje u vra Ardian Kodra.  Askush nuk do t’ia kishte njohur emrin në publik, sikur të mos e vriste një “i çmendur”. Ardiani ishte...
Kushtetuta e re mohon Kushtetutën e re
Nga L. Skiro/ Prokurori i Përgjithshëm deklaroi publikisht se ndryshimet kushtetuese (rreth 20 për qind e Kushtetutës ka ndryshuar) e nxjerrin ...
Që sot, edhe 36 milionë euro borxh
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) miratoi kestin e radhës prej 35.9 milionë euro për Shqipërinë. Bordi ekzekutiv i fondit në Uashington ka dhënë...
Shkodra, këtë vit nuk do të ketë “asnjë lek nga qeveria”
Deklaratën e ka bërë kryeministri Edi Rama, teksa po zinte vend në stadiumin e ri për të parë ndeshjen e futbollit mes ekipit kombëtar të Shqipëri...
Dëshmi e pilotit: Shenjtorja Tereza ishte Nëna ime
  Është e pamundur për mua të harroj Nënë Terezën – së shpejti do të jetë Shën Tereza e Kalkutës. Ajo më dha një shans për t’i shpëtuar va...
Updated/ Ulje emergjente në Aeroportin Shanon, Irlandë: 12 të plagosur
Updated/ Dymbëdhjetë të plagosur, mes të cilëve tre fëmijë, regjistrohen në avionin e fluturimit transatlantik të kompanisë së fluturimeve “Uni...
Maxhoranca parlamentare miraton e vetme Vetting-un e gjyqësorit
Nga Laert Skiro/ Ligjin për Vettingun, që është verifikimi i çdo gjyqtari dhe prokurori në sistemin gjyqësor, e votuan 88 anëtarë të maxhorancë...
A nuk e patë fundin rrugës?!
  Frrok Çupi/   Fundi nuk ka ardhur akoma. Kur të vijë fundi, nuk dihet cili do të fitojë. Do të fitojë qeveria mbi grupet rivale t...
Sfida njerëzore: Xhaxhai i Arditit të vrarë fton Veliajn dhe vrasësin në ngushëllime
“Jam Ardian Gjoklaj!...”. Ky zë i  rrëqethi të gjithë ata që kishin ardhur në një protestë homazh para Bashkisë së Tiranës. Ardian Gjoklaj ësht...
Beyonce dominon në MTV Video Music Awards, 2016
    Beyonce shtë fituesja e madhe e natës së fundit në MTV VMAs në New York. Këngëtarja mori shtatë çmime duke përfshirë edhe ç...