Monika Kryemadhi ankimon në SPAK sekuestrimet, përfaqësohet në GJKKO nga avokati
Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme një sekuestrim të kryer nga ana e SPAK. Nuk dihet nëse bëhet ...
SPAK sekuestron pronat e Metës?
Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme një sekuestrim të kryer nga ana e SPAK, nuk dihet nëse bëhet fja...
Vrasja e 41-vjeçarit në Fier/ Rrumbullaku: Kemi identifikuar autorin, janë marrë të gjitha masat për kapjen e tij.
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku deklaroi se autori i vrasjes nw Fier është identifikuar dhe po punohet për kapj...
Aksioni kundër lojërave të fatit/ Policia: 116 në pranga, mijëra euro dhe paund të sekuestruara
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka dhënë detaje lidhur me aksionin e policisë kudnër lojërave të fatit. Në një ...
Zonë krimi/ Policia dhe agjentët e BKH zbarkojnë sërish në Kuvend
Komisariati nr.1 dhe agjentë të BKH, do të shkojnë sërish në Kuvend në lidhje me incidentet e dhunshme të shkaktuara nga deputetët e opozitës. ...
Gërdeci/ GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin në 14 dhjetor
GJKKO thërret më 14 dhjetor Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin. Ata do të pyeten në cilësinë e dëshmitarit në seancën gjyqësore për ish ministrin e...
Tronditet Fieri, ekzekutohet me armë zjarri 41-vjeçari Elton Javori
Një krim i rëndë ka ndodhur sot në Fier. Policia njofton se rreth orës 11:00, në lagjen “16 prilli”, është vrarë me armë zjarri shtetasi Elton Jav...
Shqipëria është një aset i madh për Bashkimin Evropian nuk ka dyshim për këtë: Silvio Gonzato ambasadori i ri i BE-së në Tiranë
Shqipëria nuk shihet më vetëm si një vend që pret nga Brukseli para, apo mbështetje politike. Shkëmbimi mbi dy dekada me unionin, e ka bërë ven...
Forbes shpall gruan më të fuqishme në botë
Revista e njohur Forbes ka shpallur për të dytin vit radhazi presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen si gruan më të fuqishme në bo...
Balla thotë se marrëveshja me Italinë për emigrantët nuk ka rrezik për sigurinë kombëtare. ‘Qendra monitorohet 24 orë, rrini të qetë!’
Ministri i Brendshëm Taulant Balla garantoi se me ardhjen e emigrantëve nuk ka asnjë rrezik të sigurisë kombëtare dhe se nuk mund të hyjnë as elem...