Mbajti peng fëmijët dhe qëlloi me kallashnikov, Aleks Marku mbahet në burg.
Aleks Marku i cili u arrestua dy ditë më parë pranë Shkembit të Kavajës në Durrës, do të qendrojë në burg. Vendimi u mor këtë të premte nga gjyqta...
Engjëll Agaçi flet pas daljes nga SPAK: Të gjithë duhet të jemi në dispozicion të drejtësisë
Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë, Engjëll Agaçi u paraqitet në SPAK për tu marrë në pyetje si person që ka dijeni në lidhje me incenerato...
Si klima na godet ekonominë? Mbi 198 milionë dollarë humbje çdo vit, rreth 5 mijë shqiptarë të prekur
Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike sipas ...
“Gjaku i mësuesve do të derdhet në shkolla”, një e-mail alarmon Policinë e Tiranës: Armiqtë e Allahut do t’i…
Një email që për nga përmbajtja të kujton të ashtuquajturin Shteti Islamik, mbërriti në postën elektronike të disa shkollave mëngjesin e kësaj të ...
“Mirror”: Shqipëria, destinacioni mesdhetar me plazhet më të bukura në Evropë
Një vend dikur i ndaluar për turistët britanikë, tani i shndërruar në një nga pikat kryesore të udhëtimeve dhe i vlerësuar nga pushuesit falë plaz...
Urdhër arreste nga SPAK/ Në kërkim ish-deputeti Arben Ndoka, Indrit Dokle dhe Plaurent Dervishi
SPAK ka lëshuar më shumë se 43 urdhër arreste. Gazetari Ermal Vija tha për ABC News se urdhër arresti është dhënë për Indrit Doklen, Plaurent Derv...
Policia në aksion kombëtar/ Kontrolle në banesat e të “fortëve” pas zbulimit të bisedave në “SKY ECC” dhe “Enchro Chat”
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionet dhe Krimit të Organizuar ka lëshuar mbi 40 urdhër arreste për personazhet të botës së krimit, të cilët janë ...
Rasim Gjoka, gazetari që u largua si filozof.
Frrok Çupi Ditën e fundit, që ndodhi pardje, Rasim Gjoka u ndodh para dy shtrëngesave, si në morseta njerëzore: E para, pse nuk u shpërnda a...
Vrau efektivin e Shqiponjave në Fier, zbardhet dëshmia e Azgan Mërnicës: S’jam bërë pishman!
Zbardhet dëshmia e Azgan Mërnicës në polici pas vetëdorëzimit, 48 orë pasi ekzekutoi policin Novruz Cenalia. “Mendova se po me shante dhe prand...
Vetëdorëzohet vrasësi i policit në Fier
Është vetëdorëzuar mbrëmjen e sotme (15 maj) në policinë e Fierit, vrasësi i policit Azgan Mërnica. Autori është dorëzuar para policisë. Mërnica v...