Meksikë, 6 koka të prera gjenden në mes të qytetit
  Bandat kriminale, në luftë për të okupuar territore ose edhe zona me bimë narkotike, shkaktojnë krime horror shpesh në Meksikë, sipas st...
Putin, i vendosur t’i qëndrojë më këmbë terrorizmit
(FOTO: Presidenti rus Vladimir Putin)/  Tani është prova e liderëve ti qëndrojnë më këmbë përballë terrorizmit, shkruan Conservative Tribune në...
Pamje tmerri/ Refugjatët mysliman dhunojnë brutalisht gratë në Perëndim. VIDEO
  https://youtu.be/-dlXPNZU7vY Media amerikane shkruan se Barack Obama është duke folur pa fund mbi trajtimin “e mirë” e “paqësor” të refugjatëve mysliman nga Lindja e Mesme dhe Afrika, por...
Garth Brooks thotë se ndjehet i nderuar që të performojë në Inaugurimin e presidentit Trump. VIDEO
(FOTO: Kantautori amerikan, Garth Brooks)/ Këngëtari dhe kantautori i shquar amerikan i muzikës “country” bëri një deklaratë të mrekullueshme m...
Rusia nuk beson se tragjedia me avionin që ra nw Sochi ishte “akt terrorist”. Një “gabim teknik”, thotë Ministri.
Ministri rus i Transportit, Maksim Sokolov, ka thënë se Qeveria nuk beson se pas rrëzimit të aeroplanit rus Tu-154 qëndron ndonjë sulm terrorist....
Obama: Nuk do të kisha humbur po të kisha kandiduar vetë për President
(FOTO: Poster elektoral i presidentit Obama në zgjedhjet e vitit 2008)/   Presidenti Barack Obama vlerëson se do të kishte fituar raund...
Agim Xhafka i helmuar për Bujar Lakon: Lamtumirë “Halit Berati” i halleve!
Agim Xhafka/ Bujar Lako është shembulli se si nuk duhet të sillemi me artistët. I lënë mënjanë prej vitesh e vitesh, i harruar, jo nga njerëzit...
Disa Mysliman “të çmendur” po gjuajnë me gurë mbi Kristianët në Michigan/ VIDE
https://youtu.be/dBaTVwIJH-E Grupe myslimanësh "të çmendur" po qëllojnë me gurë në Michigan. Sipas të dhënave, rabinët dhe priftërinj po iu thonë se kanë të drejtë që të mblidhen në festa kristi...
Georgia bëhet shteti i parë që ndalon kulturën myslimane në kthimin e vlerave perëndimore.
Nga: STREAM US/ Ligjvënësit e shtetit Georgia në Amerikë prezantojnë projekt- ligje për ndalimin e barkas dhe mbulesës tradicionale Muslimane....
Avioni rus: Sot Rusia në Ditë zije, gjenden 11 trupa në Detin e Zi
(FOTO: Forca të shumta, anije, luftanije, helikoterë, avionë dhe 139 zhutës në operacion kërkimi në Detin e Zi)/   Një operacion shumë ...