Dy persona, të shpallur në kërkim dhe të fshehur në botë, gjenden nga Interpol. Balla thotë se ‘do ekstradohen!’
Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka bërë me dije se dy persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar, janë gjetur nga Interpol Tirana dhe agjencitë...
Apeli i GJKKO rrëzon kërkesën e Belerit për t’u betuar si kryebashkiak i Himarës
Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri për leje të posaçme. Kjo leje lidhej pikërisht...
Ndahet nga jeta aktorja italiane Sandra Milo
Ka ndërruar jetë këtë të hënë në Romë, në moshën nëntëdhjetëvjeçare, aktorja italiane Sandra Milo. Në karrierën e saj kinematografike, në gjashtëd...
Talat Xhaferi merr detyrën e kryeministrit në Maqedoninë e Veriut dhe thotë se ‘do të punoj sipas ligjeve’.
Pas votimit në Kuvend një ditë më parë, Talat Xhaferi ka marrë sot detyrën e kryeministrit në Maqedoninë e Veriut. Në një konferencë për mediat me...
Haga nuk urdhëron armëpushim në Gazë por ‘Izraeli të shmangë gjenocidin!’
Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka urdhëruar të premten Izraelin që t’i marrë të gjitha masat për të parandaluar akte të gjenocidit në Gazë. ...
Mbante peng familjen në Tiranë dhe i monitoronte me kamera, publikohet fotoja e 35-vjeçarit Shkruar nga Pamfleti
Është publikuar fotoja e Jetnor Zhabolit, 35-vjeçarit që mbante të izoluar gruan, nënën dhe fëmijën e tij të mitur në shtëpi. 35-vjeçari Jetnor Zhaboli, ka dek...
Kreu i NATO-s paralajmëron: Situata në Ballkan është e brishtë, ka potencial për tensione në Kosovë e Bosnje
Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Atalintike, Jens Stoltenberg teksa ka mikpritur sot në selinë e NATO-s në Bruksel, kryeministrin e Malit të Zi...
Një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm, kapet në Kore, pritet ekstradimi
Finalizohet operacioni i koduar “Suporti”. Ky operacion u finalizua si rezultat i shkëmbimit ndërkombëtar të inteligjencës policore, operacioni i ...
Komisioni Zgjedhor mblidhet online/ Gjiknuri: Thirrje kolegëve të na bashkohen! Alibeaj: Mbledhjet të zhvillohen fizikisht
Pasi dështoi për herë të dytë mbledhja fizike e Komisionit të Reformës Zgjedhore, takmi  u zhvendos online. Të pranishëm në mbledhjen online ishin...
Mbështesim plotësisht SPAK”/ Komisioni Europian i përgjigjet ashpër Greqisë për ‘Belerin’: Është në hetim, i takon drejtësisë
Eurodeputetja greke Anna-Michelle Assimakopoulou u kundërshtua ashpër nga zyrtari i Lartë i Komisionit Europian Thoas Hagleitner, kur tha se çësht...