KQZ i dha dy ditë afat PD, por Bardhi refuzon të plotësojë dokumentet.
  As afati 48 orësh i lënë nga KQZ me qëllim plotësimin e dokumentacionit për regjistrimin e PD në zgjedhjet vendore të 14 majit, duke se nuk ...
Kosova pa viza, ministrat e BE-së miratojnë vendimin. Rama: ‘Vendim i vonuar! Urime Kosovës por edhe BE-së’
Ministrat e Brendshëm të 27 vendeve të Bashkimit Evropian miratuan sot vendimin për liberalizimin e vizave për Kosovën në takimin e Këshillit të P...
Bordi i Karburanteve në Gjykatën Kushtetuese, deputetët e PD-së thonë se është ngritur për qëllime përfituese!
Partia Demokratike zyrtare ka qenë e pranishme në Gjykatën e Kushtetuese në lidhjen me padinë ku kërkohet shfuqizimi i bordit të karburanteve. ...
Inva Mula rikthen veprën e të atit dhe tregon: ‘Ime bijë më kerkoi rol…’.
Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Inva Mula ka risjell pas 45 vitesh operetën “Karnavalet e Korçës” në nder të ditëlindjes së babait të s...
Demokratët e Tiranës mes tradicionales dhe kopjes?
Nga Ardit Rada Një marrëveshje parazgjedhore mes Astrit Patozit dhe Dashamir Shehit ka rikthyer emrin e këtij të fundit si një kandidaturë e mu...
Deputeti i PS, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK! Hetim për pronat e ushtrisë
Deputeti i Partisë Socialiste, Bardhyl Kollçaku, ish-gjeneral i Ushtrisë është paraqitur ditën e sotme në SPAK. Ish shefi i shtabit të përgjith...
Cili është dokumenti që detyron Lulzim Bashën të kthehet kryetar i PD dhe të firmosë në KQZ?
Partia Demokratike nuk u regjistrua sot nga Komisioneri i Zgjedhjeve sepse mungon një dokument shumë i rëndësishëm, deklarata e kryetarit të parti...
Regjistrimi në KQZ/ Celibashi: ‘PD-në e drejton Basha’, jep 48 orë afat për plotësim dokumentesh
Kërkesa e tij është rrëzuar nga Komisioneri i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, i cili tha se ai njeh si kryetar të Partisë Demokratike atë që është n...
Berisha bie edhe në KQZ, përgjithmonë mbetet jashtë zgjedhjeve
Sali Berisha përfundimisht nuk mund të regjistrohet në zgjedhjet e 14 majit. Kryekomisioneri Qendror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, në mbledh...
8 Marsi/ Gratë protestë para kryeministrisë dhe në sheshin ‘Nënë Tereza’: ‘S’duam lule, por të drejta!’
Dita Ndërkombëtare e Gruas i gjeti disa gra në vendin tonë në protestë për të kërkuar më shumë të drejta e barazi gjinore. Me pankartat në duar, ‘...