Nisin fluturimet direkte me Dubain, pasagjerët e parë mbërrijnë në Rinas
Ditën e sotme kanë nisur fluturimet direkte nga Shqipëria në Dubai. Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klozi priti në aeroportin e Rinasit...
Mbyllet dita e parë e vaksinimit masiv: 11,478 të vaksinuar në të gjithë vendin
Ka përfunduar dita e parë e vaksinimit masiv në vend, teksa ministrja e Shëndetësisë ka bërë edhe bilancin. “Kemi arritur në 11,478 të vaksinua...
“Me tramvaj erdhët?!”, Rama ironizon opozitën: Prapë atë do merrni nëse ia fusni në tym zgjedhjes
Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës nga tarraca e bashkisë së Tiranës, nuk la pa ironizuar opozitën.  Ai iu drejtua qytetarëve që ishin të prani...
“S’ke këllqe për t’u përballur me Ramën”/ Ish-këshilltari ‘shpërthen’ ndaj Bashës: Rotacioni nuk vjen me ishalla o Zot!
Zyrtarizimi i listës së kandidatëve për deputetë nga PD ka sjellë pakënaqësi të shumta në selinë blu. Një ndër ta është dhe gjeneral Piro Ahmetaj,...
Rama zbulon telefonatën nga Europa: Do të nisen 651 mijë vaksina për rajonin!
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonime të rëndësishme. Rama shkruan, se pas një telefonate që kishte me President...
I vihet flaka bujtinës afër Thethit, dëmi 3 mln euro/ Pronari ishte kthyer nga Anglia.
Një bujtinë është djegur në Qafe Thore pranë Thethit në Malësinë e Madhe. Buni i Bajraktarit ndodhej në aksin që të çon në drejtim të Thethit, ...
‘National Geographic’ shkruan për Shqipërinë: Bunkerët shqiptarë, nga një sekret shtetëror në muze
Idetë inovative dhe arti e dërgojnë Tiranën, kryeqytetin e Shqipërisë, larg nga e kaluara e saj komuniste. Pas rënies së Murit të Berlinit,  va...
Këta kërkojnë Shqipërinë e tyre
  Frrok Çupi Këta u zgjuan papritur dhe zbritën me tërsëllima; u zgjuan dhe kërkojnë atë që kishin lënë. Nuk kanë faj pse po e bëjnë këtë: ...
Rama propozon titullin ‘Dëshmor i Atdheut’ për Arjan Salën
Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi njofton se me propozim të kryeministrit Edi Rama, 32-vjeçarit Arjan Sala pritet që ti jepet statusi “Dëshmor i ...
Erzen Breçani, shef i kompanisë, dedikim për punonjësin Arjan Sala: ‘Veprimin e tij do e kishte zili çdo polic…, kërkojmë të shpallet “Dëshmor të Atdheut”
Ish-zyrtari i Policisë, dhe njëherësh pronari i kompanisë private të sigurisë, Erzen Breçani, ka reaguar për vdekjen tragjike të të riut Arjan Sal...
Faqja 30 prej 1 323« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »