Pak më parë janë shënuar lëkundje tërmeti  në Tiranë.

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve (ESCM), tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter.

Lëkundja sizmike ka qenë me thellësi 10 kilometra dhe është ndjerë në Tiranë e Shijak.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar në 9 km në veri të Shijakut.

VERITAS.COM.AL/