COVID19/ Shpërthim infektimesh, 711 raste të reja, 9 viktima dhe 412 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat e higjienës, distancimit fizik dhe mba...
Trajtimi i Covid në shtëpi/ Rama: Rimbursohet 100% paketa bazë
  Qeveria ka vendosur rimbursimin 100% të paketës bazë të trajtimit ambulator në banesë për personat e prekur nga Covid-19. Kryeministri Ed...
COVID19/ Komiteti i Ekspertëve njofton masat e reja: Ndalohen grumbullimet mbi 10 persona, dasmat dhe varrimet përtej familjes, mbledhjet partiake dhe tubimet
Komitet teknik i ekspertëve njoftoi se nga sot do të ketë masa të reja kundër përhapjes së Covid-19. Komiteti ka vendosur se do të ndalohen gru...
COVID19/ Një doktor i shkëlqyer humbi jetën sot.
Një tjetër mjek ka humbur betejën me Covid-419 në vend. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se ...
Kompania amerikane ‘Moderna’ jep lajmin e madh: Vaksina kundër Covid 95% efektive
Pas vaksinës së parë, tashmë një tjetër vaksinë pretendon se ka shënuar sukses ndaj COVID-19. BBC raporton se vaksina e prodhuar nga kompania a...
COVID19/ Manastirliu: “Situatë kritike. Janë rritur vatrat e infektimit, qytetarët kanë një rol thelbësor në këtë pandemi!”
Në një konferencë për mediat, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shpreh se situata e shkaktuar nga Covid-19 është kritike, por mbete...
COVID19/ Rekord i ri infektimesh: 597 raste dhe 11 viktima në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë njofton zyrtarisht se këtë të dielë janë regjistruar 597 raste të reja dhe 11 viktima nga COVID-19. Kjo e dielë shënon ed...
Matteo Salvini ofrohet të paguajë gjobën e Coronavirusit për djalin që puthi të dashurën në publik
Senatori Populist Italian Matteo Salvini është ofruar të paguajë gjobën e një djali i cili u kap tek kishte thyer rregullat e mbylljes së koronavi...
COVID19/ Ditë e vështirë, 7 viktima dhe 490 raste të reja.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 490 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë ...
Kryepeshkopi Anastas i prekur me COVID, Top Channel sjell pamjet nga spitali në Athinë.
Ambasadorja shqiptare Luela Hahjadaraga ka takuar kryepeshkopin Anastas Janullatos në spitalin “Evangjelizmos”, ku po kurohet nga COVID-19. ...