COVID19/ Shtohen infektimet në 563 raste të reja; 8 viktima.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 563 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë ...
Covid19/ Pacienti hidhEt nga ballkoni i Spitalit Infektiv: 69-vjeçari ndodhet nën kujdesin e mjekëve
Policia e Tiranës ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në spitalin Infektiv, ku një pacient u hodh ng...
Covid 19/ Kjo ishte dita më e keqe në vend, humbën 12 jetë, 525 raste të reja! Mes viktimave një 34-vjeçar
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri me dije të dhënat e fundit të situatës me Covid 19, ku vetëm në 24 orët e fundit u regjistrua ...
Karantina? Komiteti i Ekspertëve vendos: Ndalohet lëvizja nga ora 22:00 deri 6:00 të mëngjesit, në gjithë vendin.
Komiteti Teknik i Ekspertëve për pandeminë ka propozuar që, prej ditës së mërkurë, të kufizohet lëvizja nga ora 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit....
Gati vaksina e covid-19, pritet të aplikohet për miratimin emergjent. Mbron 90 për qind të rasteve.
Vaksina e parë kundër koronavirusit mund ta parandalojë infektimin në masën mbi 90 për qind sipas një studimi paraprak. Prodhuesit e saj – komp...
“Mona thotë ‘Covidi nuk ekziston’, Likja bredh pa maskë, Luli…”/ Ironia e ministres Spiropali: ‘Vajmedet!’.
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nuk i ka kursyer ironitë në drejtim të presidentit Ilir Meta, kryetarit të PD-së, Lulzi...
COVID19/ Tetë viktima dhe 495 raste pozitiv- vetëm sot!
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, nisur nga rritja e rasteve të konfirmuar me COVID19 dhe të shtruarve në spitale vijon t’...
Covid-19/ Tirana po del jashtë kontrollit, ekspertët paralajmërojnë karantinë të pjesshme.
Koment nga Deutsche Welle/  Rriten me 14 përqind në ditë rastet e reja me Corona në Shqipëri. Autoritetet paralajmërojnë selektimin e pacientëv...
Covid19/ Sot dita e shërthimit më të lartë: 421 raste të reja dhe 7 viktima.
  Vendi ynë ka shënuar sot ditën me më shumë infektime të reja në 24 orë. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 421 rast...
Gjobiten 609 qytetarët pa maska dhe një biznes
Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrol...