COVID19/ Shqipëria shënon ditën më të zezë: 327 raste të reja dhe 9 humbje jete.
Shqipëria ka shënuar sot ditën me më shumë infektime të reja, por edhe me më shumë të vdekur nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë deklaroi so...
Vetëvrasja e pacientit me COVID, drejtori i Spitalit “Shefqet Ndroqi”: Na tronditi. Deri në momentin e fundit s’paraqiste shenja psikologjike jonormale!.
Behet me dije se nje nga pacientet e spitalit Shefqet Ndroqi, i diagnostikuar me koronavirus, i ka dhene fund jetes duke u hedhur nga ballkoni i k...
COVID-19. Sot dita më e keqe, humbin jetën 7 pacientë.
Rritet numri i viktimave në vend nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 7 vdekje në 24 orët e fundit. Nga ana tjetër ka rënie të rast...
Basha tha se punët ‘janë fasadë, ekspertët e Komitetit Teknik i përgjigjen Bashës:’ ‘Tërhiq akuzat, po bëjmë një punë të jashtëzakonshme!
Komiteti Teknik i Ekspertëve reagon pas akuzave të bëra nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se është fasadë e Edi Ramës dhe nuk thotë të...
Po rritet numri i të infektuarve/ Hapet spitali Covid-3!
  Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, Ministria e Shëndetësisë ka hapur spitalin Covid-3, i cili gjendet në godinën e ish-Kirurgji...
Ish-Blloku vatër Covidi? Komiteti i ekspertëve: Po mendojmë mbylljen e lokaleve pas orës 22:00
Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka njoftuar se Komiteti Teknik i Ekspertëve po vlerëson edhe mbylljen e pjesshme për aktivitete e loka...
Ministre Belinda Balluku rezulton pozitive me Covid-19
  Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka bërë me dije lajmin se ministrja Belinda Balluku ka rezultuar pozitive me koronavirus...
Spitali Covid 3 hapet javën tjetër, Rama: Gati edhe spitali i katërt, asnjë çast nuk jemi kapur të papërgatitur
Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu inspektoi sot ambientet e spitalit COVID-3. Ministrja e Shënd...
Manastirliu: Spitali COVID3 është gati, do hapet kur të mbushen kapacitetet e dy spitaleve COVID
“Do të hapim spitalin COVID3, mjekët dhe infermierët i kemi trajnuar, spitali është i gatshëm të hapet sot, nesër, në çdo moment që do të ezauro...
COVID19/ 299 raste të reja dhe 4 humbje jete në një ditë
Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1315 testime nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 299 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Janë sh...