“Rama ka afruar gjithë Europën në Tiranë”, Abazoviç: Ardhmëria e të gjithëve është në BE
Ardhmëria e të gjithëve është ne BE! Kështu u shpreh kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, në Tiranë. Ndërsa u prit në kryeministri n...
Detajet nga Samiti i Procesit të Berlinit/ Pse u zgjodh Shqipëria? Pse presidenti Macron do të mbërrijë me vonesë?
Shqipëria është zgjedhur për të mirëpritur Procesin e Berlinit, një eveniment ky që do të bëjë bashkë krerët e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Presid...
“Shqipëria sot, si Europa e Ballkanit”, Rama: Në Piramidën e diktatorit do të ulen armiqtë e tij të përbetuar
Për herë të parë në rajon mbahet Samiti i Procesit të Berlinit. Ky Samit bën bashkë liderët e vendeve të Ballkanit, shteteve anëtare të BE dhe për...
“KFOR të marrë në kontroll Veriun”, Rama: Shtimi i trupave nuk cënon sovranitetin e Kosovës
Kryeministri Edi Rama ka bërë dhe një herë thirrje që KFOR të marrë në kontroll Veriun e Kosovës. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ai ka thënë se sh...
Rama rrëfen çfarë i tha Klinton kokë më kokë për Kosovën: ‘Do të ndodhë si me Arafatin dhe palestinezët…’
Kryeministri Edi Rama i bën thirrje Kosovës që të mos e humbasë shansin historik për t’u ulur në tavolinën e negociatave me planin franko-gjerman....
Rezoluta për Kosovën/ Rama: Mirë Kosova, po Shqipëria kujt ia drejton rezolutën?!
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën në Kuvend sa i përket sulmit në veri të Kosovës, për të cilin u thirr edhe një interpelancë nga deputeti d...
Edhe më herët ishte vonë.
Frrok Çupi Tani po-e-po!, që është shumë vonë... Askush nuk e dinte se do të ndizej lufta e tmerrshme Izrael- Gaza, por kjo luftë do të vinte...
Shqipëria ulet në Këshillin e të Drejtave të Njeriut në OKB, Rama: 113 vende votuan ‘Pro’.
Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria ka marrë një tjetër rol ndërkombëtar. Shqipëria është votuar nga 123 vende antëtare të Asamblesë së Pë...
Samiti i 16 tetorit/ Presidenti i Francës viziton Shqipërinë; e para në histori…
( FOTO: Arkiv) Përgatitjet për Samitin e datës 16 tetor dhe vizita e Presidentit francez në Tiranë duket se kanë ulur bashkë në tryezë Bajram B...
‘Serbia të hapë hetim serioz dhe të dorëzojë kriminelët!’: PS, rezolutë për sulmin në Banjskë.
Partia Socialiste ka miratuar një rezolutë për dënimin e sulmit me armë në veri të Kosovës, Banjskë, ku një grup i armatosur hapi zjarr ndaj Polic...