Rama: Zbulimi i Shell-it në Shqipëri do të ketë rol kyç edhe në Evropë
 “Shoqëria ndërkombëtare energjetike, Shell, ka kryer një zbulim shumë të rëndësishëm në Shqipëri. Mund të jemi në fazën e një zbulimi, i ci...
Rama: Nëse Maqedonia e Veriut s’do të pranojë propozimin e Macron, do të kërkojmë të ecim të ndarë
Kryeministri Edi Rama thotë se do ishte një gabim i madh nëse Maqedonia e Veriut nuk do të pranonte propozimin e presidentit francez, Emanuel Macr...
Çfarë është një bazë detare e NATO-s në Durrës? Rama jep lajmin se ky plan sapo ka nisur
Ekziston një propozim konkret për ngritjen e një baze detare të NATO-s në Durrës.  Kështu ka bërë me dije Kryeministri i Shqipërisë...
Dita e tretë e samitit të NATO-s/ Rama ‘kokë më kokë’ me krerët e BE-së: Sot presim një lajm të mirë për negociatat!’
Sot është dita e tretë e samitit të NATO-s që po zhvillohet në Madrid. Në fokus të diskutimeve mësohet se është lufta në Ukrainë dhe ndihma që do ...
Samiti i NATO-s, Rama: Presidentit Biden i kërkova që Kosova të ftohet urgjent në…
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se çfarë ka diskutuar me Presidentin e SHBA Joe Biden në samitin e Madridit. Rama ka folur me Biden për marrëd...
Madrid/ NATO blindon Evropën Lindore, 7-fishohen forcat dhe instalohen sisteme raketore.
Liderët e NATO-s kanë marrë një sërë vendimesh të rëndësishme sa i takon përballjes më Rusinë. Në Madrid po mbahet Samti i NATO-s dhe Sekretari...
Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut, nëse ka pengesa për Shkupin
 Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, ka bërë thirrje duke shpalosur qëndrimin zyrtar të Italisë, për ndarjen e rrugëtimit të Shqipërisë ng...
Rama bisedon me Joe Biden në Samitin e NATO-s
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë të shkurtër me presidentin amerikan, Joe Biden, gjatë samitit të NATO-s, i cili po mbahet në S...
Rama i përgjigjet Bullgarisë: Ou, paskeni probleme me të folurën time? Hiqni veton ose më duroni
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Bullgarisë e cila kritikonte qasjen e tij në Bruksel pas bllokimit të negociatave. “Oh! Ministria e Ja...
Rama ia thotë në sy gazetares bullgare: ‘Jeni një turp! Do ta ndërtojmë Europën në vendin tonë!’.
Nga samiti i BE-së në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka akuzuar Bullgarinë se po mban peng anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në B...