Rama vizitë në Itali, pritet nga Giorgia Meloni
Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Itali. Ai së bashku me ministrin Taulant Balla, Niko Peleshi dhe Igli Hasani janë pritur nga kryem...
Maxhoranca vë në zbatim planin B, pas kaosit nga Rithemelimi, mbledhja e komisioneve zhvillohet online
Ka rifilluar online mbledhja e komisionit të Ligjeve ku po diskutohet pr/buxheti për vitin 2024. Kjo pasi deputetët e Rithemelimit krijuan kaos du...
Tash e gjetëm kush me na i shkund ullinjtë
  Frrok Çupi Ky burri që kishim lënë për kafe sot paradite, ishte ngritur herët në Kurbin. Shtëpia e tij, e vjetër sa Shna Ndou, ndodhet...
Goditjet e SPAK/ Rama: Kush s’ia ka mbathur jashtë shtetit, do përfundojë te vendi! Epoka e kokave të krimit do të mbyllet pa kthim
Në asamblenë e zgjeruar të PS-së në Fier, kryeministri Edi Rama u ndal dhe foli edhe për drejtësinë. Rama theksoi se për shkak të reformës në drej...
BKH nis shqyrtimin e provave të dhunës në Parlament, PS mbledh firmat për ‘ndëshkimin’ e deputetëve të Berishës
Policia dhe Oficerët e BKH-së kanë mbledhur provat për pamjet filmike të kamerave të sigurisë të sallës së parlamentit ku në seancën e 2 nëntorit ...
Rama: ‘Së shpejti do jem në Prishtinë, Shqipëria do ta mbështesë fuqimisht Kosovën në Marrëveshjen Themelore’.
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar për procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga BE. Ai thotë se Shqipëria do të mbësh...
Zyrtarët e SPAK në SHBA/ Ambasada: Vazhdon turi studimor në DASH, DEA dhe FBI
Ekipi i OPDAT-it nga Ambasada e SHBA në Tiranë ka vazhduar me vizitën në Uashington së bashku me zyrtarët e SPAK, bën me dije në një postim ambasa...
Dodik kërkon ekspansionin e Serbisë, Rama kritika BE-së: ‘I befasuar, kanë 3 ditë pa reaguar’.
Kryeministri Edi Rama ka kritikuar heshtjen e zyrtarëve të lartë të Bashkimit Europian ndaj deklaratave “të rrezikshme” dhe “nxitëse” të kreut të ...
Na u rrit Gazi, na u bë Sali
Nga Ardit Rada Opozita ka rikthyer në Kuvend skenat e disa viteve më parë, kur Edi Paloka shkulte monitorin nga muri dhe kërcënonte se do t’ua hidh...
Takimet në Bruksel, Rama: Përgëzoj Kurtin për pranimin e propozimit të BE-së, ky është një moment historik
Kryeministri Edi Rama reagoi pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç me udhëheqësit evro...