Rama: Duhet të jemi gati për BE para se unioni të jetë për ne
Kryeministri Edi Rama tha se procesi drejt integrimit evropian duhet përshpejtuar. Në një panel me skuadrën kombëtare të negociatave për anëtarësi...
Samiti në Bruksel, Rama: Çfarë më tha kryeministri i një vendi që tentoi t’i pengonte Shqipërisë integrimin
Kryeministri Edi Rama ka përgëzuar ditën e sotme ekipin e negociatorëve që kanë punuar për procesin “screening”, në kuadër të negociatave për anët...
Shqipëria gati për në BE!: Rama me skuadrën kombëtare të negociatave
“Ishte e pamundur që të mblidheshin të gjithë në një sallë sepse do duhej një sallë më e madhe, por me një kompromis jeni ju këtu. Falenderoj ata ...
Rama në Romë në festivalin e partisë e Melonit: ‘Marrëveshja me Italinë nuk është antikushtetuese!’
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është i ftuar në ‘mistike’ të organizuar nga partia e kryeministres së Italisë Giogia Meloni, festë e cila zgja...
Gjipali: ‘Shqipëria e meriton anëtarësimin në BE. Greqia të heqë bllokimin!’
Në një intervistë në “Tirana Live” në ABC, eksperti i çështjeve të integrimit Gledis Gjipali foli për Samitin BE-Ballkani Perëndimor që do të mbah...
Balluku thotë se Rama dhe delegacioni do të kthehen krenarë nga Brukseli, pavarësisht nga veto e Greqisë.
Kryeministri Edi Rama dhe delgacioni shqiptar ditën e sotme ndodhen në Bruksel për të marrë pjesë në samitin e Bashkimit Evropian. Ky samit vje...
Sot samiti BE. Greqia kërcënon me veto. Kathimerini: Shqipërinë e mbështet Gjermania
Zhvillohet sot samiti mes Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Kryeministri Rama ndodhet tashmë në Bruksel për të marrë pjes...
Samiti i BE-Ballkani Perëndimor mbahet sot në Bruksel, merr pjesë edhe kryeministri Rama
Mbahet sot Samiti i liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor në Bruksel. Ky Samit vjen një vit pas Samitit të mbajtur në Tiranë. ...
BE nuk e pranon “lojën” Greqisë për çështjen Beleri: ‘Mos i ngrini çështjet bilaterale në nivel Unioni!’
Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano i ka dhënë një përgjigje të qartë dhe të prerë Greqisë për çështjen e Fredi Belerit, ku Athina kërcëno...
Krashi: Rama kërkoi disiplinë. Nuk ka arsye për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme
Deputeti i Partisë Socialiste, Lavrdim Krrashi thotë se në mbledhjen e Grupit Parlamentar të kësaj force politike këtë të hënë, kryeministri Edi R...