Yuri Kim rikonfirmon Alibeaj si ‘kryetar në detyrë i PD’: ‘Takova kryetarin dhe folëm për një gamë të gjërë çështjesh!’.
Ambasadorja amerikane Yuri Kim është parë sërish sot në Kryesinë e Kuvendit, pas takimit që zhvilloi dje me kryetaren Lindita Nikolla. Kim në K...
Socialistët do të mblidhen më 9 prill, ja si do të jenë punimet e Kongresit të PS
Më datë 9 prill do të mblidhet Kongresi i Partisë Socialiste. Takimi do të zhvillohet në orën 12:00 në Pallatin e Kongr...
Shqipëria dënon mizorinë e regjimit rus në Bucha. Xhaçka: Bota të veprojë
Nga ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri, Olta Xhaçka, ka ardhur reagimi i parë mbi ngjarjet e ndodhura në Bucha të...
Studiuesja gjermane: Edi Rama mund të zgjidhet Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s
A do të jetë ky viti i fundit i kryeministrit Edi Rama në krye të qeverisë shqiptare? Kjo pikëpyetje ngrihet nga akademikja gjermane dhe studiuesj...
Kriza/ Rama me importuesit e ‘shportës’: ‘Garanci sovrane për furnizim me produkte, nëse s’shiten, stokun e blen shteti!’.
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takimi me importuesit, eksportuesit dhe përfaqësuesit e zinxhirit me mallrat e shportës në Tiranë, nga ku i...
260 banesave të reja pas- tërmeti në Kavajë/ Rama: ‘Bravat i keni të sigurta, por kujdes…!
  Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Kavajë, për dorëzimin e 260 banesave të reja të rindërtuara pas tërmetit të 2019-tës.  Teksa f...
Rritja e çmimeve, Rama: Po ndihmojmë më shumë se gjysmë milioni njerëz
Kryeministri Edi Rama është ndalur sërish tek krizë energjitike dhe shtrenjtimi i produkteve si pasojë e luftës që po zhvillohet në Ukrainë. Ra...
Yuri Kim jep lajmin e mirëpritur: Zgjatet me 10 vite viza amerikane për shqiptarët!
 Duke filluar nga 1 prilli, vlefshmëria për një vizë të re turistike apo biznesi do të zgjatet nga tre në dhjetë vjet për qytetarët shqipt...
Liderët e NATO-s mbërrijnë në Bruksel për samitin e Ukrainës. Çfarë pritet ?
 Udhëheqësit e NATO-s kanë mbërritur në Bruksel për të shqyrtuar hapat e tyre të ardhshëm në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainë...
Dy pika karburanti kanë shkelur rregullin e luftës, paralajmëron Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar gjatë takimit me fermerët se dy pika karburanti kanë shkelur rregullin e luftës.  “Tani ...