Etiketa: is_tag

LSI del “jashtë loje”, Ja si do të ndahen mandatet mes PS-PD, qyteti surprizë…
Nëse zgjedhjet parlamentare do të zhvillohen të dielën, Partia Socialiste do të rezultonte forcë e parë në qarkun e Elbasanit duke marrë shumicën e mandateve. Sondazhi i "Euronews Albania" tregoi...
KAS pranon kërkesën e PS-së për fletën e votimit, rrëzon PD-në
  Komisioni i Ankimimit dhe Sanksioneve ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për fletën e votimit, duke rrëzuar kështu propozimin e PD-së. PS kërkonte që kandidatët të vendoseshin me nu...
Ish anëtarja e kryesisë së PD: ‘Ja skema, 300-500 mijë euro për të të bërë deputet, paratë derdhen në llogarinë bankare të kryetarit’.
Kandidatja e Bindjes Demokratike për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, Valbona Mezini, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka qenë duke folur për listat e PD-së. Mezini tha...
Mitingjet e Bashës, Rama: Fushatë mizerabël dhe infektim masiv me COVID! Lus zotin që këta njerëz të mos përfundojnë spitaleve! PD: Kryeministrin e ka kapur paniku i humbjes
Ndërsa PD vijon takimet elektorale ne Korce duke shkelur rregullat anti COVID, kryeministri Edi Rama ka reaguar duke e quajtur sjelljen e kryedemokratit Lulzim Basha një këmbëngulje djallëzore që ...
Kolegji Zgjedhor rrëzon vendimin e KAS për listën Basha: PD do të shkojë në zgjedhje me vetëm 153 kandidatë
Kolegji Zgjedhor ka pranuar padinë e Partisë Socialiste për të rrëzuar vendimin e KAS, sa i takon numrit të kandidatëve për deputetë në listat zgjedhore të 25 Prillit. Në këtë mënyrë Kolegji de...
“Me tramvaj erdhët?!”, Rama ironizon opozitën: Prapë atë do merrni nëse ia fusni në tym zgjedhjes
Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës nga tarraca e bashkisë së Tiranës, nuk la pa ironizuar opozitën.  Ai iu drejtua qytetarëve që ishin të pranishëm që nëse duan “t’ia fusin në tym zgjedhjes që ...
Përçarje PD-LSI/ ‘Basha apo çifutët që ka ai të bëjë çfarë të dojë’. Me kë e ka Monika?
Shumë kujt i ka bërë përshtypje që Lulzim Basha, në mitingun e PD, organizuar dje (25 mars), ku shkoi vetë një orë me vonesë, nuk kishte ftuar edhe bashkëpunëtoren e këtyre zgjedhjeve, Monika Krye...
Ta shpifka njeriu-makinë në bulevard
  Frrok Çupi Ka njerëz  në shesh, apo vetëm makina? Qindra makina që kanë zbritur për të bërë politikë dhe për të çmendur Nenë Terezën. Nuk paska vlerë njeriu, vetëm makina: Njeriu ësht...
PS padit në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për listat e PD-së
(Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve) Partia Socialiste ka paditur në Kolegjin Zgjedhor Gjyqësor vendimin e Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve për listat e PD-së.  KAS pranoi kërkes...
Sot në ora 17.00 nis hapja e fushatës/ PD ngre skenën në sheshin ‘Nënë Tereza’,
Partia Demokratike pritet të nisë zyrtarisht fushatën sot në orën 17:00, ndërsa përgatitjet kanë nisur tashmë për ngritjen e skenës. Ajo që bie në sy  është se ndonëse skena kryesore është ngri...