Etiketa: is_tag

PD hap fushatën me militantë/ Në sheshin “Nënë Tereza” kanë nisur përgatitjet
Koalicioni opozitar ka nisur përgatitjet për aktivitetin e çeljes së fushatës elektorale. Në sheshin Nënë Tereza mbrëmjen e djeshme është ngritur podiumi ku kryedemokrati Basha do mbaje fjalimi...
Edhe më i miri është më i keqi
  Frrok Çupi As deputeti Boçi i Elbasanit nuk duhej të bënte ‘rrugaçin’ kundër një biznesmeni; as Lul Basha nuk duhej të bënte si shkrimtar. Këto të dyja kanë brenda sindromën e lidhjeve të...
QË TË GËZOHEMI EDHE PËR 30 VJET TË TJERA…
Nga: Astrit Patozi Si sot e 29 vjet më parë Luli dhe Edi rrëzuan komunizmin dhe na sollën demokracinë në Shqipëri. Pastaj na futën në NATO, na hoqën vizat, ndërtuan Rrugën e Kombit, tr...
KQZ përjashton 78 kandidatë të PD, ishin të tepërt në lista
KQZ regjistroi listat e PD, por duke i lënë jashtë 78 emra nga fundi i listës, të cilat ishin tepër. Një nga emrat që spikat nga lista e të skualifikuarve është Mimoza Hajdarmataj, ish-deputete de...
PD në kundërshtim me ligjin, tejkalon nr e kandidatëve/ Ruçi apel KQZ: Garantoni barazinë në garë
FIER- Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Qarkun Fier, Gramoz Ruçi, gjatë takimit në qytetin e Fierit i ka bërë apel Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të intepretojë në mënyrë të barabar...
Jep dorëheqjen këshilltari i sigurisë në PD, Piro Ahmetaj. U mashtrua orët e fundit si kandidat për deputet në Vlorë
Këshilltari i Sigurisë Kombëtare pranë PD, Piro Ahmetaj ka dhënë dorëheqjen nga ky funksion. Me anë të një letre drejtuar kreut të PD ai jep dorëheqjen e parevokueshme nga detyra dhe angazhimi der...
Incidenti në Elbasan në ditën e verës/ Përplasen militantët e PD e PS. Rama: 100 kopje të Metës. Basha akuzon kryeministrin
Dita e Verës në Elbasan supozohej të ishte një ditë feste, por militantët e PD dhe PS prishën traditën edhe në një vit pandemie dhe u përplasen fizikisht me njëri-tjetrin. Ndryshe nga vitet e...
Ish-të përndjekurit të zhgënjyer me listat. Çika: ‘PD mosmirënjohëse! Na premtoi shumë, por bëri hiç’.
Listat e kandidatëve për deputetë nga radhët e PD, ka sjellë pakënaqësi në radhët e të ish-përndjekurve politik, pasi nuk janë përfaqësuar në masën që kryedemokrati u kishte premtuar. Nebil Çika, ...
I përdori për teatrin, por nuk i futi në lista, shpërthejnë vëllezërit Budina ndaj Bashës: Partia e tëmës dhe sëmës kandidoi ca që i lëpihen kryetarit
Pasi u përdorën nga PD për çështjen e teatrit, kreu demokrat I joshi vëllezërit Budina me premtimin për ti future në listat e kandidatëve. Por ditën e djeshme Partia Demokratike dorëzoi listat zyr...
Zbardhet përplasja brenda PD në Vlorë: Bujar Leskaj i mbyll telefonin Genc Deromemajt; kryetari i Vlorës niset me urgjencë te Basha, në mes të natës
Mediat kanë zbardhur debatin dhe përplasjet e ndodhura mbrëmjen e djeshme në Partinë Demokratike të Vlorës. Shkak, është bërë një mbledhje e drejtuesit politik të PD në Vlorë, Bujar Leskaj, me n...