Kafkën e kujt mori Davide Picorelli?
Frrok Çupi Askush, deri më tani, nuk i ka dalë për zot asaj kafke; as të gjallë e as të vdekur. Erdhi këtu një italian, Davide Picorelli quhet....
Mos thuaj jo; PD mund të ribëhet
Frrok Çupi Kurrë mos thuaj ‘kurrë’!, ky është mësimi i thjeshtë i jetës. Madje as për Partinë Demokratike të Shqipërisë mos thuaj se ‘nuk bëhet...
9 ditët e pulë-herrit
  Frrok Çupi Sot hyri shtatori, muaji i makthit dhe i frikës. Ata që janë gati për në ferr, me siguri e kanë bërë mendjen valë, si detin e ...
Amerika ‘iku’, çfarë presin këta këtu?
  Frrok Çupi Amerika u mund në Afganistan. Disa po thonë se u mund si në Saigon, (edhe ajo luftë zgjati 20 vjet, 1955-75). Talebanët, pusht...
Në Ballkan, pasi kanë pirë gjithë natën
Frrok Çupi Pasi kanë pirë fshehurazi nëpër klube të errëta, në mëngjes mallkojnë ‘haram!’... Më kanë treguar disa herë se si burrat pinë nat...
Ta heqim PS-në nga duart e ‘maliqëve’ të administratës
Nga: Petro Koçi Jemi në prag të investimit të tretë të energjisë politike dhe njerëzore të Edi Ramës dhe Partisë Socialiste. Një përgjegjësi...
Dhe dy ushtri të vogla, të dyja shqiptare, një tjetër në mes
Frrok Çupi Çfarë po ndodh? Ngjarje me ushtri po ndodhin sot, dje e pardje..., domethënë këto tre a katër ditë: ...Dy ushtri, në të njëjtin m...
Gruan e Arkanit, Kosova e ruajti me polici! Shqipërinë po e kryqëzojnë për Bregoviçin që vjen nga Parisi
Nga Ardit Rada Ishte 8 dhjetor i vitit 2018, kur këngëtarja serbe Svetllana Razhnatoviç, e njohur si Ceca, kaloi kufirin në Jarinjë për të hyrë...
Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!
Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash ti se ‘a e di çfarë ...
Sali Berisha, ky “kalë i ngordhur”, që do të sfidojë Amerikën
Nga Ardit Rada Me Kodin Penal të çfarëdolloj regjimi e kohe, Sali Berisha do të akuzohej së paku për fshehje të provave dhe moska...
Faqja 1 prej 3012345...102030...E fundit »