DO OPOZITA TË ‘SHPËTOJË VENDIN’?… DORËZO MANDATET
Frrok Çupi/ Pozitën e maxhorancës e marrim vesh nesër, pasnesër, ose së shumti të mërkurën. Megjithatë tashmë qëndrimi i saj është vulosur: Partia So...
SOT PROVA E SHTETIT PARA DREJTËSISË
Nga: L. Skiro/ Veritas Sot në ora 10.00 nis seanca e dytë e Këshillit të Mandateve dhe Imuniteteve në Kuvendin e Shqipërisë, mbi çështjen "Tahi...
Saimir Tahiri mund të ekstradohet në Itali; alarm në qeverinë socialiste.
Nga: Laert Skiro/ Menjëherë sa të kryhet arrestimi i Saimir Tahiri, ish- ministër i Brendshëm, mund të ekstradohet për në Itali. Të dhënat e nj...
NURIHAN KA MBETUR NË OPOZITË
Frrok Çupi/ Këta thonë se Shqipëria ‘do të shpëtojë’ pas tre ditësh, ditën kur disa perëndimorë ‘do të na sjellin letrat’. “Ja prisni edhe pak”- tha ...
KRIMI FSHIHET PAS SKËNDERBEUT
Frrok Çupi/ Këtij viti ia vunë emrin "I Skënderbeut". Mirë, askush nuk mund të thotë 'pse?'. Por kjo është edhe arsyeja pse ia vunë këtë emër. Sik...
EDI PALOKA, APO EDI PAKOKA.
Nga: Agim Xhafka/ Fb Dje në parlament një zonjë nga Mirdita, e arsimuar në Itali, e punësuar në një biznes blegtoral, mbajti një fjalë që njëzë...
A mund të shemben muret e kullës së Prek Calit?
Nga: Sali Berisha/Fb Të dashur miq, këto ditë fadromat e shtetit shembën muret e kullës së Prek Calit, njërit nga prijësit më në zë, atdhetarit...
NUK KA MË KOHË DHE AMNISTI PËR LULZIM BASHËN
Nga: Astrit Patozi/ Fb Mos e merrni seriozisht Lulzim Bashën për asnjë çast dhe për asnjë fjalë. Nuk do të ketë, as çadër tjetër, e aq më pak kryen...
SOT KTHEHEMI NË KOHËN KU ISHIM
Frrok Çupi/ Nuk po flas thjesht për kthimin e Gramoz Ruçit në krye të shtetit. Ai, sot pas orës 6 të mbasdites, nga ministër i Brendshëm në kohën e d...
Ç’NE ZGJEDHJE NË AKADEMI… A NUK MJAFTOJNË ATO TË PD?!
  Nga: Astrit Patozi/FB/ Artan Fuga sot ka shprehur shqetësimin e tij për mungesën e opozitës në debatin për gjendjen e nderë që po kalon A...
Faqja 4 prej 13« E para...23456...10...E fundit »