A do të auditohen fletëvotimet e dyshuara në Georgia? Guvernatori Kemp pranon, por thotë se është në dorë të sekretarit të shtetit.
-'Unë bëra thirrje për një kontroll të nënshkrimit,' i thotë Kemp drejtueses së Fox News, Laura Ingraham- Guvernatori Brian Kemp, Republikani i...
Donald Trump thotë se do të bëjë fushatë në Georgia në 5 dhjetor
Presidenti Donald Trump tha të enjten se do të bëjë fushatë në Georgia, të shtunën, 5 Dhjetor, për të ndihmuar Republikanët në zgjedhjet gjatë bal...
Ish-luftëtarë të UÇK-së, akuza Bashës/ Përsërisin deklaratën e 2013-ës: Trego provat e rrejshme kundër nesh
Përveçse po flitet tani, emri i Lulzim Bashës dikur është përmendur edhe nga një grup ish-ushtarësh të UÇK-së, nën akuzat për grumbullim të provav...
Dr. Silva Bino: Analiza tek mjeku i familjes për 40 minuta; Do përdorim testet e thjeshta,
OBSH do të mbështesë Shqipërinë me 200 mije teste te shpejta brenda 7-8 javësh deklaroi kreu i saj per Europen një dite me pare Dr Hans Kluge. ...
Manastirliu merr mbështetjen e OBSH. Kluge: ‘Keni vepruar shpejt dhe me kurajë; vaksina për 8 ose 10 javë në Tiranë’.
Drejtori i OBSH për Europën Dr. Hans Kluge po viziton Shqipërinë me ftesë të ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.  Gjatë takimit bil...
Historia e “Shtëpisë së Verdhë”/ Pronari: ‘Dik Marty erdhi i maskuar. Deshën të zhvarrosin eshtrat e fshatit e t’i bënin serb’.
Mersin Katuçi, i zoti i ‘Shtëpisë së verdhë’, e cilësuar nga raporti i Dik Marti, i intervistuar nga gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, për ko...
McEnany: ‘Rruga’ e Trump drejt 270 votave elektorale kalon nëpër Pensilvania, Arizona dhe Georgia
-Sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë hedh një vështrim mbi rezultatet e Filadelfias-   Sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë K...
Fëmijët nga Siria nesër në shtëpi! Rama nga Libani: Kemi qenë me zemër të ngrirë deri në momentin e fundit! (flet edhe për Eva Dumanin)
I dërguari i Top Channel në Liban, gazetari Muhamed Veliu raporton se janë sjellë në Beirut nga kampi Al Hol në Siri, Floresha Rasha gruaja dhe ...
Do të kthehen fëmijët nga Siria/ Rama niset drejt Libanit: ‘Të parët do marrim 4 fëmijë e një grua’.
Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri. Kryemini...
Rama flet për median polake: ‘Karantina e dytë do të na vriste të gjithëve!’
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Business Insider Polonia”, ku ka folur shkurt për ekonominë e vendit dhe pandeminë e korona...
Faqja 10 prej 33« E para...89101112...2030...E fundit »