Intervistë: FIFA e ‘përjashton’ Finon nga gara. “Zero tolerancë” për ndërhyrjet politike- thotë FIFA
Gara për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të futbollit po hyn në një pikë të nxehtë, me gjithçka ndodh në sipërfaqe dhe nën të. Në një ...
Ambasadori Lu e ‘hedh’ Tahirin në dorën e FBI, por kur të vijë ‘demokracia e vërtetë’!
Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu bën një deklaratë të fortë...
Fola në telefon me Klementin dhe më tha se nuk dorëzohet derisa të ketë ndryshim…
Bashkim Balili, vëlla i Klement Balilit/ “Tre muaj më parë kam komunikuar në telefon, madje më ka marrë në telefon. Nuk e di se ku se ku ndodhet...
Dëshmia e pafajësisë së Tahirit në Catania është false/ Nga TCH.
(FOTO: Arkiv)/ Emri i Saimir Tahirit për herë të parë doli nga dosja e Habilajve e Prokurorisë së Katanias. Për të vërtetuar që përdorimi i emr...
Fatmir Mediu: Kurrë nuk ka qenë kaq keq! “Opozita!?… Nuk kam përgjigje”.
Kryetari i PR, zoti Fatmir Mediu, në një intervistë televizive dhënë sot pasdite, tha: Pyetja: A është e aftë opozita të ndërpresë mandatin e q...
Ish presidenti Nishani i ‘mbulon’ me mister rrethanat e dorëheqjes së drejtorit të SHISH
Ish- presidenti Nishani, i cili punoi mbi katër vjet me zotin Vishe Ajazi- drejtor i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH), ka hedhur dyshime mbi...
Antonio Nazeraj ose ‘Zagani i Dytë’: “Bordi i mafies me policinë mblidheshin një herë në muaj”.
Antonio Nazeraj Ish-agjenti i Antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier në pjesën e dytë të intervistës dhënë për gazetarin Basir Çollaku, e botuar...
Kosovë: Si u ngrit ‘nga hiri’ Partia e Rugovës dhe si ra Vetëvendosja?!
Intervistoi Donika Krasniqi/ Express Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur një rezultat spektakular të zgjedhjeve, derisa rënia e Vetëvendosjes n...
Zagani në ‘Meridianews’: “Tahiri është një hallkë, zinxhiri është pas tij”.
Dritan Zagani, në një intervistë për median italiane “Meridianews”, ka folur për “çështjen Tahiri” dhe për vendimin që sipas tij, do të dalë nga P...
Beatrix Von Storch, lidere e AfD: “Nuk jemi ne ekstrem i djathtë, por Merkel shkoi majtas”
Lidere e Partisë djathtiste ‘Alternativa për Gjermaninë’ (AfD), zonja Von Storch, e cila ishte surpiriza e zgjedhjeve në Gjermani, duke hyre ne Pa...
Faqja 6 prej 11« E para...45678...E fundit »