Kur ka Vdekur Aleksandri i Madh?
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Analisti Andi Bushati ka shkruar një shkrim plot dhimbje për ‘Top Channel’ që pranoi të ftojë Ramën dhe studentët te ...
Protesta është një shuplakë për qeverinë, një grusht për opozitën/ Rama me rektorët dhe dekanët
“Të çohen në protestë studentët e universitetit dhe të kërkojnë publikimin e buxheteve dhe shpenzimeve ‘online’, ky është fundi. Dhe kjo të rresht...
Deformohet Republika: Presidenti del hapur si kryetar real i LSI, kthen ligjin për buxhetin si ‘dhuratë për protestën’.
Koment/ Ndërsa studentët e universiteteve publike neë vend protestojnë para Kuvendit, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Presidenti i rep...
Ministri Lleshaj: ‘Procedimi i studentëve dhe i pedagogëve- lajm ‘fake’: Kuvendi
Sandër Lleshaj, ministër i Punëve të Brendshme/ E mora fjalën për të bërë vetëm një ndërhyrje të shkurtër që ka lidhje me protestat e studentëv...
Russiagate, ish-avokati i Trump dënohet me tre vjet burg.
-Michael Cohen u dënua me tre vjet burg pas akuzave të prokurorisë për deklarata të pavërteta në fushën e hetimit mbi ndërhyrjen ruse- Nga: Ren...
Rudina Hajdari: Fjalim në Kuvend: “Nuk erdha të marr llokmën, por…a doni ta shpëtoni këtë vend?…”
Shënim: Media pranë opozitës e konsideroi fjalimin “sulm kundër prdagogëve dhe jo kundër maxhorancës”. Fjalimi: "Sot kam ardhur vetëm për një ar...
Delingpole: Ding Dong!, magjistarja nuk ka vdekur. May jeton që të shkatërrojë Brexit
Ding Dong, shtriga nuk ka vdekur. Kundër gjithë arsyeve, Theresa Maj - kryeministrja më e keqe në historinë britanike - përsëri i ka mbijetuar ...
‘Personi i Vitit’ për Time 2018 është për: ‘Gazetarët ‘Kujdestarë të luftës mbi të vërtetën’.
  Time ka zgjedhur "The Guardians dhe War on Truth " - një grup gazetarësh të burgosur dhe të vrarë - si "Personi i Vitit" i revistës për ...
Franca nën sulm të ri. 5 të arrestuar ndërsa policia gjuan të dyshuarin për terror në marketin e Krishtlindjeve
The Associated Press/ STRASBOURG, Francë (AP) - Autoritetet franceze arrestuan pesë vetë ndërsa gjuanin të mërkurën për një ekstremist të dyshu...
Salvini i Italisë sulmon BE për ‘Qasje të pabalancuar’ në Izrael
AP Photo/Ariel Schalit   Bashkimi Evropian nuk ka bërë asgjë për të mbështetur ekzistencën e vazhdueshme të Izraelit, tha të martën zëv...
Faqja 129 prej 192« E para...102030...127128129130131...140150160...E fundit »