E djathta reale do një Mukje të Dytë
Nga: Sabah Jemishta/ E Djathta Shqiptare, pas prishjes së marrëveshjes së Mukjes nga komunistët dhe humbjes në luftën civile që pasoi, nuk ka ekzis...
Veç unanimitet nuk kishte… Shehu advokon Bashën
Nga: Tritan Shehu/Fb Mbledhja e djeshme e Kryesise se PD ishte nje takim pune, ku u debatua, u diskutua, u rrahën mendime dhe u arriten konkluz...
Patozi: ‘Basha do më mirë kasolle familjare se grataçelë’.
Astrit Patozi, i cili hodhi i pari idenë e fraksionit si një mënyrë për të bashkuar Partinë Demokratike, shprehet se nën drejtimin e Lulzim Bashës...
Pse ky fat tragjik i ndjek fëmijët tanë?
Nga: Veritas.com.al/ Kur them fëmijët 'tanë', kësaj here, si kurrë- e shtroj çështjen gjenetikisht, si shqiptarë, si komb, si rracë. Tmerri që ...
Donald Trump zgjon OKB-në e fjetur.
Nga: Laert Skiro/ Në fjalimin e Donald Trump, fjalët "popuj", "kombe", "sovranitet", "dinjitet"dhe "të bashkuar" ishin fjalët më të përdorura d...
Nuk e tregoj emrin e xhelatit…
Nga: Agim Xhafka/ Shpesh lexoj nga njerëz të vuajtur burgjeve e internimeve ngjarje makabre. Ku tregohet se si  sekretarët komunistë, prokurorë...
Opozita, morali dhe e vërteta!
Nga Nard Ndoka/Fb Ka një debat sot të fryrë dhe të sponsorizuar mediatikisht për votat e deputetëve opozitarë në Kuvend, për votimin e kryetari...
PËRFAQËSIM POSHTËRUES
Nga: Astrit Patozi/Fb Në korrik të vitit 2007 disa deputetë socialistë bashkuan votën me kundërshtarët e tyre, të Partisë Demokratike dhe të al...
Ata ishin dy …
Nga: Dritan Kaba Janë tre, se edhe vota e pavlefshme ishte nisur për Ruçin por ktheu mendje në fund, duke i vënë vizë gjithë fletës, pasi i kishte ...
Kryetari ynë dhe skenari kundër nesh…
Nga: Arbjola Halimi/Fb Kryetari i shkrirë duhet fillimisht të përgjigjet se perse u fut ne votim, e me pas perse ju shiten deputetët. Perse u fu...
Faqja 129 prej 150« E para...102030...127128129130131...140150...E fundit »