Haradinaj është gati të prishet me Amerikën ‘për hir të taksës’ së qeverisë së Kosovës.
Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj, i pyetur nëse qëndrimi i tij i shprehur në letrën dërguar shteteve anëtare të QUINT-it, po i prish raportet...
Enrico Letta, ish kryeministër i Italisë: ‘BE-në e presin edhe 27 Brexit’.
Bashkimi Evropian do të përballet me 27 Brexit, nëse emigracioni nuk trajtohet si prioritet në zgjedhjet evropiane të majit 2019, paralajmëroi sot...
Autoriteti i Dosjeve: ‘Bujar Shehi- edhe ka qenë edhe nuk ka qenë spiun!’
Pasi prokurori Bujar Shehi u zgjodh si kandidat për anëtar në Këshillin e Lartë të Prokurorëve, në media shpërthyen akuza se ‘Sehi ka qenë bashkëp...
‘Dosja 339’- si qendra e Botës ku përplaset PD- Prokurori. Sot përplasja e fundit me Prelën
Prej disa kohësh, në fjalorin e politikanëve ka hyrë rëndom ‘Dosja 339”, edhe pse militantët e partive dhe politikanëve nuk kanë haber çfarë është...
Kaosi në Amerikën e Jugut dhe gabimi i Papës për të mbështetur diktatorët e “popullit”
Nga: Riccardo Cascioli / Kriza e Venezuelës shpjegon më mirë se çdo gjë tjetër largimin e Papa Françeskut nga ato nevoja të popullit që janë gj...
Roger Stone kthehet në shtëpi pas arrestimit, i quan ‘akuzat të fabrikuara’ të cekëta sa më sbëhet ‘
Nga Louis Casiano | Fox News - Stone mbi inkriminimin ndaj tij: Kjo ka për qëllim të me heshte mua, duke kriminalizuar shprehjen politike- I...
Soros sulmon Kinën: “Është kërcënimi kryesor për botën e lirë”
Soros megjithatë ka thënë se brenda shoqërisë civile të kombit lindor, po maturohet gjithnjë e më shumë një "instinkt rebelimi" mbi ndërhyrjen e P...
Pas 27 vjet mbyllet një nga gropat e Ballkanit…
-Pas 27 vjetësh, një nga frontet më delikate në Ballkan mbyllet. Maqedonia bëhet Maqedonia Veriore dhe Parlamenti Grek miraton ndryshimin, nënshkr...
Europa lëviz kundër Maduro-s. Spanja dhe Gjermania hapen ndaj Guaido-s
-Qeveritë e Berlinit dhe të Madridit kanë thënë se po vlerësojnë njohjen e presidentit të vetëshpallur të Venezuelës. Komisioni Evropian fillon të...
Shtetet e Bashkuara- qeverisë së Kosovës: ‘Hiqni tarifat me Serbinë, ose keni pasoja’ në marrëdhenie me SHBA
Nga: Zëri i Amerikës, shqip/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkuan të premten pezullimin e menjëhershëm të tarifës në importet nga Serbia dhe...
Faqja 194 prej 268« E para...102030...192193194195196...200210220...E fundit »