Prokurori që ka fshehur pasurinë kërcënon KPK-në: “Do t’ju çoj në burg!’.
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), vendosi sot të shkarkojë nga detyra kreun e Prokurorisë në Sarandë, Edison Ademi. Në seancën dëgjimore, ...
Emigrantët nga Afrika e Veriut synojnë Europën përmes Shqipërisë. Ministri Lleshaj: ‘Sfidë shumë dimensionale’.
Ministri i Punëve të Brendshme, Sandër Lleshaj, deklaroi dje se ka informacione ‘për qarkullimin përmes mediave sociale për përpjekjet e organizim...
May drejt Berlinit dhe Parisit për të lypur një zgjatje të Brexit
Theresa May pritet të takojë kancelaren gjermane Angela Merkel në Berlin dhe presidentin francez Emmanuel Macron të martën në Paris, në një përpje...
Papa Francesku fajëson Evropën dhe SHBA për vdekjen e fëmijëve në Jemen dhe Siri
  Papa Françesku fajësoi Evropën dhe Shtetet e Bashkuara për vdekjen e fëmijëve në Siri, Jemen dhe Afganistan në një fjalim këtë fundjavë,...
Nga nesër, Rudina Hajdari do të iniciojë një tryezë mes partive politike. Ajo thotë se Basha ‘duhet të largohet’. Një koment për Berishën.
E ftuar në emisionin “Open” nga Eni Vasili, Rudina Hajdari  ka deklaruar se që nesër do të nisë iniciativën për ulne në tryezën e bisedimeve es pa...
Rudina Hajdari: Djegia e mandateve parlamentare- atentat kundër demokracisë shqiptare
Gjatë emisionit “Open” deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, u pyet se përse ajo mbajti një qëndrim kundër ndaj grupit të saj parlamentar, për dje...
Pse kthehen partitë guerilase në Tiranë?
Frrok Çupi Kthim?... Nuk ishin parti që kishin ikur, dhe tani u kthyen... Partitë këtu kanë qenë, por kanë kthyer kohën e kaluar ‘guerilase’ në...
Salvini: Turqia ‘nuk ka të bëjë fare me Evropën’, nuk do të hyjë kurrë në BE nën hundën tonë
Turqia "nuk do të jetë kurrë në Evropë", ka premtuar Matteo Salvini, duke lëshuar planet për një BE e cila "njeh identitetin [kombëtar]dhe kulturë...
Takimi me Palmer, Rama jep detaje: Tema e stabilitetit në rajon, dialogu me Kosovën, integrimi europian dhe situata këtu!
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në “Twitter” ka dhënë detaje për takimin e pasdites me zv/Ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan Matthe...
Berisha shfryn pak Bashën: ‘Kur ta çosh partinë në fitore, atëherë quhesh lider!’
Lulzim Basha thirri në një takim Kryesinë e më pas edhe Këshillin Kombëtar bashkë më ish-deputetët, ku ju ka kërkuar angazhim për të bindur qyteta...
Faqja 245 prej 350« E para...102030...243244245246247...250260270...E fundit »