Telefonat e militantëve të PD bien në ora 23.00. ‘Të enjten protestë!’. Si në qershor 2017, kryetari: “Alo. Je kandidat për deputet!”.
Koment/ Një mesazh i rrufeshëm ka zgjuar nga gjumi militantët demokratë mbrëmjen e vonë të së hënës, pas orës 23. 00. Gjatë ditës, kryetari i P...
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur për procedurën ku do të zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm i Republikës
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur sot, martë, rreth orës 10:00 në mbledhjen e tetë të institucionit të ri, me në fokus dy çështje të r...
LSI si garipe përballë Gjermanisë
Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë....
Gjermania: ‘Deputetët që ikën- ikën; tani me të rinjtë shpejtoni për në Evropë!’
“Shqipëria gjendet përpara vendimmarrjes të rëndësishme të Bashkimit Evropian dhe për këtë nuk duhet humbur kohë“. Kështu është shprehur Ambasa...
Shtyllës së tensionit të lartë i vihet tritol në zonën e ‘betejës kundër shtyllave’.
( FOTO: Pas shpërthimit shtyllës i ka ngelur vetëm një pjesë e këmbës)/ Zona e Fushë- Krujës ka qenë ‘historikisht’ zona e betejave kundër shty...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri th...
Putin në Krime, kur Rusia shënon pesë- vjetorin e aneksimit. Ditë feste në Krime
Flamuj rus valëviten përreth qytetit kryesor Simferopol të Krimesë ditën e hënë në shenjë të pesë vjetorit të aneksimit të gadishullit nga Ukraina...
Edhe presidenti Meta për izolim nga ‘ndërkombëtarët’, që do të thotë nga SHBA+BE
Koment/ Fjala ‘ndërkombëtarët’ nuk ka hyrë rastësisht në fjalorin e politikës, por dinakërisht fsheh aleatët kryesorë të kombit, Shtetet e Bashkua...
Seanca plenare e Kuvendit- në normalitet, të enjten. PD- LSI betohen prapë për rrethim…
Konferenca e kryetarëve të grupeve parlamentare, e mbledhur këtë të hënë, ka vendosur që seanca e radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë të mbahe...
Një i pastrehë në Tiranë bën aktin nobel: Gjen portofolin dhe kërkon të zonë derisa e gjen në Universitet
Marin Gjollma është pedagog pianoje në Universitetin e Arteve në Tiranë, ndërsa Ismet Hilaj mbledh shishe dhe kanaçe mes mbeturinave. Të dy burrat...
Faqja 292 prej 528« E para...102030...290291292293294...300310320...E fundit »