ANA TJETËR E VJEDHJES E PROKURORISË SË DURRËSIT
  Nga: Dritan Kaba/ Vjedhja e Prokurorisë ne Durrës na dha shprese! Paska edhe prokurore qe nuk blihen! I tille qenka Afrim Shehu. ...
Prof. Topalli la fjalorin më të magjishëm ‘Etimologjia e Gjuhës shqipe’ dhe u nda nga ne.
Me gjithë veprat e shumta dhe serioze shkencore mbi gjuhën shqipe, Kolec Topalli do të jetojë shumë shumë gjatë në analet e shkencës gjuhësore për...
Të dy palët në Kuvend ‘luftojnë për BE!’, por të dyja sipas interesit.
Nga: Laert Skiro/ Duket se dy partitë e mëdha parlamentare, PS dhe PD, tashmë janë vjetëruar duke u kthyer në establishment. Të dyja janë ngarkuar ...
Hajdeni të shtunën, popull opozitar, pa fjalë! Vetëm bërtisni e dilni në fotografi. Asnjë cigare në sheshin para kryeministrisë…
Editorial i gazetës “Koha Jonë”, 23 Maj, 2017 Një opozitë serioze, e përkushtuar ndaj elektoratit të saj dhe popullit të pakënaqur me qeverisjen, k...
Ballkani Perëndimor e ka futur veten në darën Turqi- Rusi- Kinë. Nuk pritet anëtarësim në BE
Nga: Zëri i Amerikës/ Në samitin e javës së kaluar të Bashkimit Evropian në Sofje u bë e qartë se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk mund të pre...
‘Koha Jonë’ bën paralele mes 26 Majit 2018 dhe 26 Majit 1996
Kujtesë! Data 26 Maj 1996 nuk harrohet, ndërkohë po vjen 26 maji 2018 Data 26 maj 1996 është datë që mbahet mend në memorien e shqiptarëve, si ...
Shtëpia e ‘Spaçit’ plot, shyqyr!…
Nga: Agim Xhafka/ Dje,në pervjetorin e Spaçit mësova për një sjellje të çuditshme të Meleqit me gruan e tij, në diktaturë. Meleqit iu burgos i v...
Samiti i BE në Sofje, nuk ke ç’shpreson nga një BE e përçarë!
Nga: Toby Vogel, Radio Europa e Lirë/  Samiti i Sofjes nuk ka siguruar perspektivë për anëtarësim të vendeve të Ballkanit në BE, tha për Radion Evr...
Fundi i teorive konspirative për vdekjen e Adolf Hitlerit. Piu cianur dhe ia futi vetes me plumb kokës.
Fundi i teorive konspirative: studimi konfirmon se Adolf Hitleri u vetëvra në vitin 1945 Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kisht...
Po të ishte Babalja “jevg”?
Nga Enkel Demi/ Babalja është një personazh që duket sikur është sajuar në legjendat urbane. Nëse nuk do të dilte të fliste për historinë e tij Jet...
Faqja 366 prej 508« E para...102030...364365366367368...380390400...E fundit »