AVNI DELVINA OSE FRANCESKO GOJA SHQIPTAR. Nga Agim Xhafka/ Tashmë artistin Avni Delvina e njohin shumë të huaj e shumë shqiptarë. Nga piktur...
Negociatori i kërkuar nga PPE mbi krizën politike do të vijë, por me kusht.
    (FOTO: David McAllister, eurodeputet që merr përsipër negociatat për krizën politike në Shqipëri) Partitë e majta shqiptare, pë...
Opozita, letër KE-së: Ja çfarë bëri në Shqipëri drejtori për Ballkanin, Auer
(FOTO: Eduard Auer, Partitë opozitare i kanë dërguar një letër Komisionit Europian ku ankohet për sjelljen politike të zyrtarit Eduard Auer. Në...
MAFIA BE: Farage ua plas fytyrës : “Nuk e doni fjalën “mafie”? Atëherë Jeni Gangsterë”. VIDEO
(FOTO: Lideri i UKIP dhe Brexit, Nigel Farage)/ Lideri i fushatës së Brexit Nigel Farage ia ka plasur në fytyrë Bashkimit Europian kur po përpi...
Nard Ndoka “pikturon” më mirë se Rama; politikën si fushë sporti
  Marrë nga Facebook/ Rama-Meta, 'tërheqje litari', si dy politikane qe presin te përfitojnë nga gabimet e tjetrit! Rama e ka tërhequr M...
Vdes lideri i paqes në Irlandën e Veriut, Martin McGuinness, në moshën 66 vjeç.
(FOTO: Martin McGuinness, ish zëvendës minsitër i Parë në Irlandën e Veriut)/ Martin McGuinness, i Sinn Fein në Irlandën e Veriut, ish zëvendës...
Rregulatori i Botës vdes në moshën 101 vjeç.
Kështu e kanë quajtur sot mediat amerikane: "Rregullator i Botës", David Rokfeler. Disa breza njerëzorë, erdhën dhe u larguan me emrin misterio...
Valbona i shkruan letër Berishës si e torturoi Fatmir Xhafa
Motra e një “armiku të Partisë”, Arben Duka, që u dergj burgjeve të rënda të diktaturës komuniste, i ka shkruar letër sot ish- presidentit të repu...
Miladin Popoviçin e vrau një mësues nga Gjakova, Haki Taha.
(FOTO: Mësuesi Haki Taha)/ Sado që në histori është shënuar marrëdhënia skllavëruese komuniste mes të dërguarve jogosllavë dhe popullit shqipta...
Përballja me banorët e Zharrëzës, tregoi se Lulzim Basha është misionar dhe Lider Popullor!
  Nga Nard Ndoka/ Të drejtosh partine me të madhe opozitare është nje detyre e veshtire, Lulzim Basha kishte shume pikepyetje perpara tij d...
Faqja 30 prej 39« E para...1020...2829303132...E fundit »