Një lamtumirë e dhimbshme për ne!
Nga: Sali Berisha/Fb Te dashur miq, sot familja jone me dhimbje dhe pikëllim te thelle i dha lamtumiren e fundit një njeriu shume te dashur për te ...
E kaluara e neglizhuar e ‘kryeministrit të ardhshëm të Greqisë”.
Lideri aktual i opozitës Greke, lider i partisë Nea Demokracia, Kyriakos Mitsotakis, përflitet si favorit për kryeministër i nesërm i Greqisë. ...
E rrallë për ne, këtu nuk ka të tillë: Kryetari i Vushtrrisë shpenzon 69 Euro
(FOTO: Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri)/ Kryetari i sapo zgjedhur i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ashtu siç kishte premtuar ka publikuar në w...
Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Dr. Agim Sallaku
Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka shprehur dhimbjen e thellë dhe ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të Doktorit të mirënjohur dhe ...
VIDEO: Jean Claude Junker, i dehur në Letoni; puth dhe rreh me shpulla liderët e BE.
Jean Claud Juncker, Presidenti i Komisionit Europian, vijon të çudisë njerëzimin me sjelljen e tij; ai shfaqet i dehur në takime apo pritje të ndr...
BIOGRAFI: PD e di se Arta Marku është e PD dhe është nga Iballa e Pukës
Nga: Pjerin Ndreu/ Imoraliteti i PD s`ka kufi. Ndërsa flet për kapje politike te prokurorisë, harron te konfirmoje, megjithëse e di mire se Arta Mark...
Cila është prokurorja e ‘Artë’?! Në 16 vjet firmosi vetëm një dosje hetimore
Sot, përmes konflikteve të ashpra politike, në Kuyvendin e Shqipërisë u zgjodh Prokurorja e Përgjithshme; ajo është Arta Marku. Deri më sot ask...
Sen. Doug Jones i Alabamas është një leftist i lidhur me grupin radikal të George Soros.
Pavarësisht nga përpjekjet e senatorit Demokrat, që fitoi dje zgjedhjet speciale në Alabama, Doug Jones, udhëhoqi orvatjen në emër të këtyre grupe...
Ndahet nga jeta Prof. Dr. Paskal Haxhi, juristi, pedagogu dhe negociatori i shquar
Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare Prof. Dr. Paskal Haxhi. Lajmin për vdekjen e tij e dha ish-kryetarja e AMA-s dhe studente e prof. Haxhi, ...
Laurent Wauquiez, njeriu që mund ta sjellë Emmanuel Macron me këmbë në tokë…
( FOTO: Laurent Wauquiez)/ Laurent Wauquiez, për Macron ka qenë një pjesë e lehtë. Ai nuk kishte kurrë dyshime serioze se një 42 vjeçar do të f...
Faqja 30 prej 53« E para...1020...2829303132...4050...E fundit »