Hapet dosja e Sigurimit të Shtetit për Martin Camaj/ Rama: “Shpifje nga ‘askushi’ që do të bëhet ‘dikushI”’!
Në Pallatin e Brigadave u mbajt një tryezë për hapjen e dosjes së Martin Camajt, ku i pranishëm është edhe kryeministri Rama. Pas debatit pak k...
Këta 18 vjet pa Teodor Kekon/ Edi Rama një mesazh ‘naiv’: “Pse më je mërzitur të keqen Dori?!”
Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot Teodor Kekon, që nga të gjithë të njohurit thirrej Dori i vogël. Përmes një postimi në ‘Facebook’, kreu i ...
Rexhep Qosja: 24 orë syve të njerëzve iu paraqiten vetëm politikanë!
Prof. Rexhep Qosja PËR TË GJITHË E JO VETËM PËR VETEN Të dashur e të nderuar miq e kolegë, Vëllezër e motra, Përshëndetje për të gjithë ju!...
DUKE MEDITUAR PËR CAMAJN, KOLIQIN, FISHTËN…
Nga Ernest Marku* Kardinal Ernest Troshani, nuk është i pari. As Kardinal Mikel Koliqi, nuk ishte. Ka qenë gjithmonë një kardinal me mjekërr ...
Libri me kujtime i John Bolton. Fox News: ‘Bolton është që të shesë libra, jo për të thënë të vërtetën!’.
  Fox News ka siguruar librin me kujtime tw  këshilltarit tw 59 për sigurinë kombëtare John Bolton, "Dhoma ku ndodhi" - dhe dorëshkrimi pë...
Moikom Zeqo humb jetën në luftën e gjatë me kancerin
Studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo ka ndërruar jetë sot në mëngjes, në moshën 71-vjeçare, duke humbur kështu betejën me sëmund...
Vdes Roberto Gervaso
Në moshën 82 vjeç, pas një sëmundje të gjatë, vdes Roberto Gervaso, bashkautor i Historisë së Italisë, gazetar dhe komentator Nga: Francesca Ga...
“Jeta nuk është aq e gjatë sa ç’kujtojmë kur jemi të rinj”, rrëfehet Helena Kadare: Biseda e fundit me Sadije Agollin dhe premtimi i pambajtur
Nga: Fatmira Nikolla/ Javë më parë kur Elona Agolli më njoftoi për botimin e tregimeve të “fshehura” të së ëmës, i kam shkruar Helena Kadaresë ...
Ministrja e Kulturës në Kosovë, sapo emërohet bën gafën rreth Kadaresë
Vlora Dumoshi, ministrja e re e Kulturës Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, ka thënë se ka rënë pre e sulme në rrjete sociale. Në një adresë në Tëitte...
Ndahen Çmimet Kombëtare të Letërsisë/ Tom Kuka fiton çmimin e romanit më të mirë me “Gurët e Vetmisë”
Ditën e sotme u zhvillua ceremonia e ndarjes së Çmimeve Kombëtare të Letërsisë për vitin 2018 në ambientet e Hotel “Plaza”, salla “Queen Geraldine...
Faqja 3 prej 1012345...10...E fundit »