Zsa Zsa Gabor: Legjenda e Hollywood-it vdes në moshën 99 vjeç. VIDEO
(FOTO: Një foto e vitit 1950, portret i aktores, veshur me shall karakteristik grashë dhe zbukuruar në atë pikë që vetëm ajo dinte)./ Aktorja Z...
Kush e dogji makinën e Flori Mumajesit? VIDEO
(FOTO: Këngëtari Flori Mumajesi) Makina është djegur mbrëmë, e Dielë, teksa ka qenë e parkuar pranë studios së tij në sheshin Wilson në Tiranën...
Del në publik portreti i Mbretëreshës në 90 vjetorin e lindjes.
(Nè Foto:  Prince Charles duke buzëqeshur pranë Mbretëreshës, e cila shikon direkt nè kamer) Një fotograf i Mbretëreshës së Annglisë, Elisabeth...
Hiri i David Bowie-t u shpërnda në Festivalin Burning Man?
Një nga nipërit e David Bowie-it përfitoi nga festivali i Nevadës, për t'i bërë një nderim të fundit yllit të rock-ut. David Bowie vdiq në 10 j...
Shkëlzen Doli vjen me Filarmoninë e Vienës/ VIDEO
(FOTO: Shkëlzen Doli)   Shkëlzen Doli, violinist i famshëm shqiptar do të jetë pjesë e Filarmonisë Vjeneze në Tiranë me 2 janar 2017. ...
Çfarë mrekullie Aleppo para luftës!/ FOTO
  Si është sot Aleppo, e kemi parë përditë. Një ferr. Por edhe nuk është mirë që ta shikojmë më këtë qytet të shkatërruar, fantazmë; do të...
Ndahet nga jeta aktori Lazer Filipi, sozy e Leninit.
(FOTO: Lazer Filipi)/   Është ndarë nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar, Lazër Filipi. Lajmi bëhet i ditur nga familjarët e tij. L...
VIDEO/ Jackie Evancho, adoleshentja që do të këndojë Hymin Kombëtar të Ameriks në inaugurimin e presidentit Trump
(FOTO: Jackie Evancho, këngëtarja adoleshente e Himnit Amerikan)  Adoleshentja këngëtare, Jackie Evancho do të këndojë Himnin Kombëtar në cerem...
Presidenti Donald Trump shtron “tapetin e kuq” për Yjet
(Foto: Presidenti Donald Trump dhe reperi Kenye West) BreitbartNews ka njoftuar menjëherë se presindenti Trump priti Yjet Amerikanë të artit në...
Një mrekulli! Zbulohet qyteti i humbur 2500 vjeçar në veri të Athinës
(FOTO: Muret e fortesave, kullat dhe portat e qytetit janë qartësisht të dukshme- Fotot nga- SIA/EFAK/YPPOA)  Gazeta londineze “The Indipendent...
Faqja 56 prej 71« E para...102030...5455565758...70...E fundit »