Papa Francesku dekurajon murin e Trump, i krahason populistët me Hitlerin
Papa Françesku ka përdorur një gjuhë të ashpër për të dënuar populizmin të dielën, duke sugjeruar se ai do të fitojë ndjekës nëpërmjet frikës siç ...
Tre anëtarë të qeverisë Macron japin dorëheqjen duke cituar dëshirën për të kandiduar në zgjedhjet e ardhshme
  PARIS (AP) - Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se tre ministra të kabinetit kanë dhënë dorëheqjen, duke përfshirë Ministrin e Çës...
BE thotë: Evropa ‘strehimi ideal’ për emigrantët që ikin nga ‘varfëria dhe ndryshimet klimatike’
  Europa do të jetë një “strehë ideale pë azilkërkusit dhe emigrantësh”në botë ku “ndryshimet e klimës dhe varfëria globale”do të vijnë du...
Katër në dhjetë francezë thonë se Revolucioni është zgjidhja e problemeve të vendit
Një sondazh i sapo lëshuar ka pohuar se pothuajse katër ne çdo dhjetë francezë besojnë se një revolucion i plotë është mënyra më e mirë për zgjidh...
Conte nënshkruan Iniciativën e Rrugës së Mëndafshit të Kinës Komuniste.
  ROME (AP) - Italia nënshkroi një memorandum mirëkuptimi me Kinën të shtunën duke mbështetur iniciativën e "Rrugës së mëndafshit" të Peki...
Një fotografi që flet shumë, madje shumë, për Emmanuel Macron.
Emmanuel Macron ka mbaruar, fotografia që e shkatërron atë: ja ku ishte, ndërsa xhaketat e verdha shkatërronin Parisin Një fotografi që flet sh...
Arrestohet i dyshuari për vrasjen e 3 personave dhe plagosjen e 9 të tjerëve në Utrech të Holandës
Policia holandeze ka arrestuar një 37-vjeçar me origjinë nga Turqia si autor të dyshuar të vrasjes së tre personave më herët të hënën në një tramv...
I FUNDIT/Terrorizmi godet Holandën: Tre të vdekur nga të shtënat në tramin e Utrecht.
Tre persona janë vrarë në të shtënat në një tram në qytetin holandez të Utrecht, tha sot kryetari i Bashkisë i qytetit. Nëntë persona të tjerë ...
Al Bano Carrisi, miqësia e tij me Putin i kushtoi shumë: për Ukrainën ai kërcënon sigurinë kombëtare
Albano Carrisi nuk është më një person i mirëpritur në Ukrainë. Këngëtari është futur në listën e zezë nga Ministria e Kulturës e Ukrainës, sep...
Benito Mussolini ishte i vetmi që uli borxhin publik të italianëve
Nga Nino Sunserira "Po të mund te kisha një mijë lira në muaj", këndonte Mjeshtri Mazzi në 1939. Çfarë kohësh! Telefonat e bardhë në kinema ...
Faqja 6 prej 60« E para...45678...203040...E fundit »