Gjermania po ndërton mure më të lartë se Muri i Berlinit për t’u ndarë nga refugjatët e rinj
Një mur që do të ngjitet më shumë se 12 këmbë po ndërrohet në Munich pasi banorët dhe autoritetet lokale kanë shprehur frikën se refugjatë të tjer...
Britania dhe Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa dhe avionë për të ndaluar Rusinë
Robin Emmott dhe Phil Stewart , shkruajnë për Reuters nga Brukseli se Britania tha të Mërkurën se do të dërgojë avionë luftarakë në Rumani vitin e...
Tërmet i fuqishëm në Italinë Qendrore
  Dy tërmete të fuqishëm kanë goditur Italinë Qendrore, duke shkatërruar ndërtime dhe duke bërë që banorët të frikësuar të dalin në rrugë....
NATO kërkon edhe 4000 trupa të Europës për të rrethuar Rusinë
  NATO do të kërkojë nga aleatët që sot e Mërkurë, që të kontribuojnë për të ndaluar  Ushtrinë “më të madhe” që është dislokuar në kufijtë...
ISIS mund të sulmojë Perëndimin në qoftë se humb Mosulin
Militantët e Shtetit Islamik mund të sulmojnë Perëndimin  në qoftë se shtyhen për t'i nxjerrë nga Mosuli, deklaroi ministri për zhvillimin ndërkom...
Europa humbi kontaktet me anijen një minutë para se të prekte Marsin
  Agjencia Europiane e Hapësirave (ESA) konfirmoi se anija kozmike Schiaparelli “u fik” në momentin kur po prekte sipërfaqen e Marsit, më ...
Gjermania iu ofron vendeve nga erdhën refugjatët që t’i paguajë, me kusht që t’i kthejnë refugjatët e tyre.
Gjermania po ofron pagesa për vendet e Lindjes së Mesme dhe të Afrikës së Veriut për të marrë pas emigrantët që kanë vendet e tyre për shkak të rr...
Në televizionin Francez, komentatori puth gjoksin e një gruaje në ekran Live/ VIDEO
  Ndërsa Donald Trump, kandidati për Shtëpinë e Bardhë, qënka mburrur në një bisedë private se mund të ketë në dorë gruan që do, pasi "gra...
Putin shmang vizitën në Francë; Parisi ofron biseda veç mbi Sirinë
  Presidenti Rus Vladimir Putin, nuk do të shkojë në Paris javën që vjen pasi nuk pranoi që të takojë Presidentin Holande që të flitet vet...
Në Ankara, Turqi, dy kamikazë hidhen në erë në sy të policisë
Dy kamikazë me bomba kanë hedhur veten në erë në afërsi të kryeqytetit Turk, Ankara, pasi ata ishin afruar policisë. Militantët, që besohet se ...
Faqja 64 prej 66« E para...102030...6263646566