Francë/ Mes atmosferës së ‘jelek-verdhëve’ terrorizmi trondit Parisin
  Mes atmosferës së protestave të dhunshme ‘të jelek- verdhëve’ në gjithë Francën, një shpërthim gazi i fortë ka tronditur Parisin mëngjes...
Planet e Trump ‘Rrugë të mundshme për shtetësinë’ për punëtorët e huaj H-1B
( Foto nga: ROBYN BECK/AFP/Getty)/ Presidenti Trump tha se ai ka plan t’u ofrojë punëtorëve të huaj të importuar në Shtetet e Bashkuara nga kon...
Zgjedhjet Evropiane: Nëse votohet sot, Lega do të ishte partia e parë në Strasburg.
Lega fluturon në sondazhet italiane. që i japin partisë se Salvinit mbi 30% dhe tashme afër 35%. Mëkat (për Salvinin) qe u votua më pak se një ...
Në depon e Pashalimanit vidhen 3 armë; nis hetimi për 5 ushtarakë.
Është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë të llojeve të ndryshme gjat...
Ilir Meta nxehet prapë me Ramën, thuajse si në vitin 2011 kur u vranë katër vetë.
Nga: L. Skiro/ Ilir meta, president i Republikës është nxehur keqas me kryeministrin Edi Rama. Madje ia ka kaluar nxemjes së vitit 2011 kur u k...
Dritë e kuqe në kupolën e shtetit/ Rama iu drejtohet shteteve mike: ‘Ja cili është presidenti Meta!’
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ambasadorët e vendeve mike me të cilët Shqipëria ka marrëdhënie diplomatike dhe i ka njoftuar mbi veprimin ‘anti...
Rama: Ja pse e zgjodha Gent Cakaj për ministër!… E sulmojnë pse është me dinjitet dhe i pastër.
Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi ‘është i pastër’. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se  nuk ...
Meta refuzon Gent Cakaj si ministër i Jashtëm. Rama: ‘Argumentet- të frikshëm. Ndjesë Kosovës për këtë turp!’
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar më në fund që të dekretojë Gent Cakaj si ministër i Jashtëm - propozuar nga kryeministri Rama. Argu...
“Bye- Bye!…”. Presidenti Trump largohet nga takimi me Demokratët për mbylljen e qeverisë .
Presidenti Donald Trump është larguar nga takimi me liderët Demokratë duke iu thënë ‘bye- bye!’; ndërsa negociatat mbi mbylljen e qeverisë Amerika...
Reportazh/ Nga 20 cm., në 1 metër borë, vendi sot është zgjuar në një dimër kulmor.
Reshjet e borës gjatë natës deri sot në mëngjes kanë prurë një gjendje akoma më të vështirë për vendin. Trashësia e borës shënon nga 20 centimetra...
Faqja 2 prej 30912345...102030...E fundit »